Disainmõtlemise tippkohtumine Design Thinking Tallinn 2022 Tallinna Kruiisiterminalis


20. oktoobril kogunevad Tallinna Kruiisiterminalis maailma eri paigust säravaimad disainmõtlemise eksperdid. Viiendat korda toimuva Design Thinking Tallinn konverentsi mõte on julgustada ja inspireerida inimesi kasutama disainimõtlemise metoodikat ja tööriistu, et luua inimkeskseid ning mõjusamaid lahendusi.

Sel aastal keskendub konverents just ühiskondlikule mõjule. Disainimõtlemise eesmärk on lahendada probleeme ja luua tõelist muutust selle asemel, et katta pidevalt süvenevaid probleeme justkui ajutise plaastriga. Kuigi disain ei paku ühiskondlike probleemide lahendamiseks kiiret lahendust, näidatakse konverentsil, kuidas disain ja disainmõtlemine võivad aidata neid probleeme mõjusalt lahendada. 


"Arvestades kõiki ennenägematuid sündmusi, mida oleme viimaste aastate vältel kogenud, julgen arvata, et kunagi varem ei ole olnud nii sobiv aeg disainerite ja muutuste juhtidena koguneda ning arutada koos selle üle, kuidas disain saab meie ühiskonnas positiivseid muutusi esile kutsuda," selgitab konverentsi moderaator Juho Paasonen, kes on loomingulise nõustamisettevõtte Milttoni disainijuht. "Fakt on see, et meil kui kollektiivsetel disaineritel on oma töös tohutu vastutus, millest ei räägita kaugeltki nii palju, kui peaks," lisab Paasonen.


Disainmõtlemise konverents toob sel aastal lavale eksperte üle kogu maailma – nii Skandinaaviast, Austriast, UK-st, USA-st, Jaapanist kui ka siitsamast Eestist. Konverentsi avab president Kersti Kaljulaid. "Kuigi ma olen võrdselt põnevil kogu meie koosseisu üle, on siiski üks arutelu, mille üle ma olen kõige rohkem elevil. Päeva lõpus juhin paneelarutelu, kus räägime koos Tomomi Sasaki, dr. Sarah Schulmani ja J. Paul Neeleyga disainijuhtimisest," jagab Juho Paasonen. 


Design Thinking Tallinn konverentsi eesmärk on olnud läbi aastate pakkuda ka innovatsiooni ja sotsiaalseid muutusi juhtivatele disainipraktikutele ja -ekspertidele kohtumispaika. "Olles ise disainijuht, ei jäta ma kunagi kasutamata võimalust näha värskeid vaatenurki ja saada uusi lähenemisviise just ühistest vestlustest," kinnitab Paasonen.


Huvi korral uuri lähemalt aadressil www.designthinkingtallinn.ee ja kasuta koodi “Disainer”, et soetada tava- või tiimipileti 20% soodsamalt.


Design Thinking Tallinn toimub sel aastat Eesti arhitektuuripreemia Grand Prix-ga auhinnatud Tallinna Kruiisiterminalis.