Disainiturg. TEKSTIIL

Tutvu Disainituru tekstiilidisainerite ja tekstiilibrändidega lähemalt siin:

ÖÖKÜLM

ÖÖKÜLM on Eesti ettevõte, mis disainib, toodab ja müüb kvaliteetsest Euroopa linasest kangast valmistatud kodutekstiile. ÖÖKÜLMA linaste kodutekstiilide värvivalik on lihtne ning inspireeritud Eestimaa loodusest. Tootedisain on minimalistlik, ei midagi üleliigset. Tooted on käsitööna Eestis valmistatud, pöörates tähelepanu perfektsust tagavatele pisidetailidele. Kuna ÖÖKÜLM tegutseb alates 2019 aasta algusest, siis praktiliselt kõik, mida me disainiturul esitleda soovime, on enamusele külastajatele uus ja huvitav ning meeldiv üllatus. 

JOHN BLUND

John Blund on nagu hella hiiglase kallistus! Tavalistest tekkidest 3-4 korda raskem tekk aitab sul kiiremini rahuneda ja uinuda. Kallista ennast magama John Blundi raskustekiga! Rasked tekid on Eesti ja Euroopa turul suhteliselt uudne toode. Uneruno on kahe aasta jooksul väga edukalt Eesti turule sisenenud unikaalse disainiga raskustekkidega, mida saab vastavalt kliendi vajadustele kohandada just talle sobivaks.

KOOSdisain


KOOSdisain on põhjamaise stiiliga kodutekstiilide bränd, mis kasutab traditsioonilisi materjale kaasaegsel viisil. Valmistame linaseid rätikuid, voodikatteid, padjakatteid, saunatekstiile ja põllesid. Nahast pajakindaid, karpe, tassialuseid ja põllesid.
Nahktoodete seeria on täinenenud nahast põllega ja pajakindale on tulnud lisaks nahast pajalapp. Nahast karp on nüüd suurema mõõduga.


MIRAI DESIGN HOUSE

Mirai Deign House teeb linaseid riideid ja puust ehted.

KÄTLIN KALJUVEE

Kätlin Kaljuvee on kunstnik, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses. Tema käsitsi joonistatud ja siidikangale trükitud illustratsioonid on saanud ainest Eesti kummituslikest metsadest ja ürgsest loodusest ning kannavad endas vaba ja hingestatud vaimu, tuues kaasa sõõmu värsket õnnepuhangut. Müügile tulevad autorigraafikas siidirätikud ja illustratsioonid. Lisaks on uue tootena väljas villased graafilised sallid ja t-särgid.
Uue hooajalise tootena on plaanis pakkuda villaseid graafilisi rätikuid ja salle mõõdus 130x130cm ja 45x180cm.


kelpman textile

kelpman textile tooted on 100% naturaalsed, kangad kootakse lähiregioonides Euroopas toodetud materjalidest. Disainer Mare Kelpman kontrollib tootmisprotsessi, kangad viimistletakse kemikaale kasutamata. Ökoloogiline jalajälg on minimaalne, kuna kogused tehakse vastavalt tarbimisele.
Uuteks toodeteks on kindad ja kapuutsid ning loodame turu ajaks luua veel uusi üllatavaid tooteid. Vanad head sallid ka. Uuteks toodeteks on kindad ja kapuutsid ning loodame turu ajaks luua veel uusi üllatavaid tooteid. Vanad head sallid ka.


VÕRUMAA UKUHARU


Võrumaa Ukuharu on Lõuna-Eesti käsitöö ettevõte, mis on tegutsenud peaagu kolm kümnendit. Seda veavad nüüdseks pensioniealised ärinaised Liina, Ellen ja Milvi. Võrumaa Ukuharu pakub unikaalseid käsitelgedel valmistatud linasest käterätikuid, laudlinu ja suuri ranna/-saunalinu. Käsitelgedel kootud 100% linasest saunalinad, käterätikud ja laudlinad erinevate tekstuuride, värvitoonide ja mõõtudega. Need kestavad kaua, on ainulaadsed (mõnda tegi meister vaid ühe!) ning tekitavad oma pehmuse ja ilusate toonidega sõltuvust. Võrumaa Ukuharu pakub käsikangastelgedel kootud linasest saunalinu, käterätikuid ja laudlinu.


EMMA LEPPERMANN


Tekstiilikunstnikud Merle Suurkask ja Liisa Kallam loovad Emma Leppermann nime all vahvaid tekstiilimaterjale, millest Eesti ettevõtete abiga valmistavad erinevaid moe aksessuaare (kotid, sallid, mütsid jne). Väiketiraažilised tooted on valmistatud Eestis. Materjaliks mööblitööstusest pärinevad juurdelõikusjäägid või autoriloominguna sündinud kangad- enamasti kangastelgedel kootud , värvitud, siiditrükiga ilmestatud. Ühes tootes on tihti ühendatud mitu eriilmelist tekstiilimaterjali: siid ja robustne silmuskudum, sile terassimööblikangas ja rustikaalne telgedel kootud kangas. Väga oluline on tundlik värvikooslus, seepärast sageli ka värvitakse ise materjale. Kampsunid ja jakid, kus koos kasutame villast trikotaažkangast ja käsitsi silmuskudumina valmistatud detaile. Mitut moodi kantavad kahevärvilised villased peapaelad. Uued on ka seljakotid "Must aed" kangastelgedel kootud ikat tehnikas kangast. 

Mari Upcycle Studio

Mari Upcycle Studio valmistab materjaliülejääkidest seljakotte ja poekotte. Toodetes kasutatav nahk ja kangad on peamiselt mööblitööstuse ülejääk, kuid kasutusse võetakse tekstiile ka uuskasutuskeskustest. Lisaks on seljakotid naturaalse mesilasvahaga vahatatud.
1) Mööblitööstuse jääkidest valmistatud seljakotid. Vastupidavuse tagamiseks vahatatud naturaalse mesilasvahaga.
2) Vanadest kardinatest valmistatud puu- ja juurviljakotid.
Disainiturul plaanime tutvustada peagi valmivat weekender kotti. Koti valmistamiseks kasutame ikka mööblitööstuse jääke. Mari Upcycle Studio weekender kott saab olema paraja suurusega kaaslaseks reisil, kus seljakotist jääb väheks aga kohver on juba liiast.


Pühapäeval, 15. detsembril kell 11-18, toimub Kultuurikatlas Eesti suurim Disainiturg. Disainiturult leiab kvaliteetset ja eriilmelist disaini Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Sel aastal soovis Disainiturule kandideerida 260 disainerit Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast ja Soomest, kellest žürii valis välja 121. Tutvu kõigi Disainiturule tulevate disainerite ja brändidega siin.
disainiturg