Disainiturg. MOOD

Tutvu Disainituru moekunstnike, moedisainerite ja moebrändidega lähemalt siin:

Mekoome


Mekoome on kudumbränd. Selle asutaja - arhitekt Larisa Kondina, loob digitaalseid graafilisi maastikuke ja muundab need silmkoelisteks kaunistusteks. Iga kampsuni pikslimuster kirjeldab konkreetset linnatüpoloogiat. Eestis looduslikust villast valmistatud Mekoome silmkoelised riided on soojad, pehmed ja kerged ning tehtud jätkusuutlikest materjalidest.

BUTTERMAN

Butterman on optimist ja idealist. Märksõnadeks: jätkusuutlik mood, mis põhineb uurimistööl ning kvalitatiivsetel materjalidel. Butterman on värske ja aeglane mood.
Tooted: jätkusuutlikest materjalidest aeglaselt disainitud kleidid ja kampsunid; kudumid talveks; mänguasjad ja aksessuaarid.
Hetkel on nad välja töötamas uue kontseptsiooniga moe mänguasju - SUPERMAGAZIN.


ELLEN RICHARD


ELLEN RICHARD on kodumaine rõivabränd, mis keskendub hooajavälisele ja mitmeti kantavale disainile. Pakume mugavaid ja praktilisi lahendusi, arvestades, et garderoobi ei peaks igal hooajal uuendama. Kõik tooted on õmmeldud Eestis ja valmistatud naturaalsetest kangastest. Meie tootevalikus on orgaanilisest puuvillast t-särgid, pehmed puuvillased pusad, mitmeti kantavad särkleidid ja talvisel hooajal täisvillased kimono mantlid. Meil on tulemas uued kimono lõikelised unisex t-särgid, huvitavate augudetailidega trikotaazkleidid ja triiksärgid, traksidega velvetpüksid, velvetmantlid ja villased triiksärk-mantlid. Põnevaid tooteid, mida turul esitleda on meil üksjagu.

KRISTEL KUSLAPUU


Kristel Kuslapuu tootevalikus on Eestis tehtud kudumid nagu mütsid ja kindad. Rõõm teatada, et sel aastal on lõpuks valikusse lisandunud ka Baltikumis toodetud meriinost kleidid ning džemprid. Mood läbi iroonia ja klišeede. Lambavillased mütsi, lambavillased kindad, meriinost mütsid, 100% puuvillast mugavusrõivad nagu pusad ja püksid. Kõik toodetud Baltikumis nin lõngadel ja kangastel on olemas oekotex 100 standard sertifikaat. Sel aastal on lõpuks valikusse lisandunud ka Baltikumis toodetud meriinost kleidid ning džemprid. Lisaks tuleb müügile täiesti uus 100% puuvillasest trikotaažist mugavusrõivaste kollektsioon.

VILL VILL


Vill Vill on Eesti päritolu bränd, mis sündis armastusest looduse, villa ja käsitöö vastu.
Vill Villa eesmärk on pakkuda ajatute lõigetega kvaliteetseid tooteid, mis kestaksid kauem kui ühe hooaja. Tooteid saadab ajatu minimalism ning igal hooajal ei valmistata reeglipäraselt uut kollektsiooni, vaid keskendutakse naturaalsele materjalile ja kõrge kvaliteediga tööle, mis hooajavahetusega väärtust ei kaota. Vill Vill ei plaani masstootmist, vaid pakub tellimuspõhist ja personaalset teenindust. 


k u u l


k u u l on kaasaegsele ja vabale hingele suunatud vabaajarõivaste bränd, mis hindab mugavust, isikupära ning armastab loomingulisust ja piirideta mõtteviisi. Disainiturule tulevad: minimalistlikes värvikombinatsioonides orgaanilisest puuvillast pusad, t-särgid, kleidid, joped ja parkad ning soojad orgaanilsest puuvillast oversize unisex pusad.

HERTTA


HERTTA taga seisab Hertta Võido, tekstiilikunstnik, kes on spetsialiseerunud lambavillasele materjalile. HERTTA on õppinud ilmastikuoludest järeldama ja põhjamaisele kliimale sobivaid riideid disainima. Valikus on standardsuuruses kindad, kõrvasoojendajad, jakid, kleidid ja kampsunid. Igat toodet on võimalik valida seitsmekümnes värvikombinatsioonis ja tellida rätsepatööna figuuri järgi mõõtudesse töödelduna. Kõik müügiletulevad tooted on valmistatud vanutatud lambavillast ja tooteks valmis õmmeldud. Tootevalikusse kuuluvad mantlid, jakid, kleidid, kampsunid, kindad ja soojad kõrvaklapid. Kõik tootegrupid on disainitud omavahel kombineeritavaks. Uute toodetena tulevad esitlemisele HERTTA villased vanutatud kampsunid ja kleidid. Mõlemad tooted sobivad kõikide HERTTA eelnevate toodetega ja murravad samuti traditsioonilise kudumi valmistamisel tuntud tehnilisi võtteid, laenates need hoopis rätseppadelt.


KarlKorsar


KarlKorsar on rõivabränd, mis suunitletud julgele mustrikeele. Tootevalikus on: mütsid, sallid, särgid, t-särgid, kleidid, pusad, seelikud ja palju muud. Disainituru tarbeks valmistame ka põnevaid sisustustooteid.

TRIINU PUNGITS


TRIINU PUNGITS brändi disainer Triinu Pungits on olnud tegev tekstiili- ja moevaldkonnas juba 16 aastat. Lisaks moedisainile on Triinu tekstiili õppejõuks Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ning loonud kostüüme mitmetele teatrilavastustele. Triinu Pungitsa looming on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu sellistes väljaannetes nagu Vogue Italia, British Vogue ja Glamour. Samuti on Triinu jõudnud finalistide hulka mainekal disainerite konkurssil ITS (International Talent Support) ja poolfinalistide hulka Hyeres’i konkurssil. Kodumaiselt on Triinu Pungits tunnustatud Hõbenõelaga. Disainiturule tulevad peamiselt masinkootud tooted, mütsid, sallid, pulloverid, AW19 kollektsioonist siidisegused kudumid, trükimustritega joped jne.


GOOD VIBRATIONS


Good Vibrations on lõbus ja värvikirev jätkusuutlike rõivaste bränd. Vastutustundlikult kvaliteetsetest naturaalsetest (GOTS ja Oeko-Tex) kangastest loodud tootevalikus on
T-särgid, pusad, aluspesu ja uued lemmikud sauna/ranna pontšod. Müügile tulevad lõbusad meeste ja naiste aluspüksid, praktilised rätik-pontšod ja tootmisjääkidest loodud piltidega orgaanilisest puuvillast pusad ja t-särgid.
Seniste lemmikute, meeste bokserite, kõrvale on tootevalikusse lisandunud T-särgid ja pusad mis just sel sügisel valmis saanud. Pusad on unisex, ehk sobivad ühtaegu nii naistele kui meestele ja neid kaunistavad meie teiste toodete valmimisest üle jäänud kangastest pildid. Ja veel on uue tootena väljas froteepontšod, mis on praktilised kaaslased sauna, ujulasse ja igale poole mujale.


EERIN

EERIN valmistab meriinovillast, bambusviskoosist ja orgaanilisest puuvillast tekstiilitooted. Disainiturul saab näha uutes värvitoonides meriinovillaseid tooteid (polod, Tsärgid, pluusid ja retuusid nii naistele kui meestele.), mis valmisid täpselt jõulueelseks disainituruks.


TAURI VÄSTRIK

Tauri Västriku looming on kontseptuaalne rõivajutustus, mis ammutab inspiratsiooni tänapäeva sooidentiteedi olemusest. 2019/2020 unisex moeloomingu puhul on tegemist kudumikollektsiooniga, mis eksperimenteerib materjaliga kudumstruktuuride näol. Disainituru raames tuleb müügile okboobris Tallina moenädalal esitletud kudumikollektsioon. Kudumpluusid, püksid ja kleidid mis valminud ainueksemplarina. Lisaks leiad taaskord valiku Meie universaalseid kimonokleite ja oversized pusasid. Peened läikega kudumid innovaatilise kudumstruktuuriga, mis kindlasti jõulumeeleolus kedagi külmaks ei jäta. Lisaks valik linaseid kleite ja pusasid, mis valminud käsitööna läbi disaineri enda käte.


MULTISTAB


Multistab on tänavakunstiga tegelev seltskond, kes paigutab oma pilte ja teoseid riietele ja aksessuaaridele. Oleme 10 aastat olnud tänavatel piltidega ja lõviosa sellest ka riietel. Tundub, et paugutame veel. Me poolt pakutavad tooted peegeldavad meie kunsti, karaktereid vorme ja mustreid: teekatel, pusadel, maikadel, õlakottidel nokamütsidel jne. Me repertuaar on pidevas uuenemises ja teekatel, pusadel, kottidel olevad kujundused uuenevad ja arenevad pidevalt. Disainiturul saab näha uusi kujundusi ja uusi trükke.


LIISA SOOLEPP


Liisa Soolepp loob omanimelise kaubamärgi alt kudumeid, mis on oma ajatus lihtsuses meeldejäävad, kvaliteetsed ja praktilised. Oma loomingus mängib ta palju faktuuridega, soovides parimal võimalikul moel välja tuua materjali ilu. Disainiprotsessis on loobutud moemaailmale omasest hooaegade süsteemist ja pigem arendatakse pidevalt edasi ajatut "Capsule" seeriat, kus kohtuvad naturaalsed materjalid, lihtsa joonega lõiked ja disaineri loomingule iseloomulikud mahulised faktuurid. Kõik tooted on valminud väikeste tiraazidena Viljandis. Toodete loomisel on kasutatud kõrgekvaliteedilist peenvillast lõnga. Disainidurul plaanib ta esitleda uusi sügis-talviseid kardigane, tuunikaid ja dzempreid. Lisaks uued talvised aksessuaaride mudelid.


EVE HANSON

Eve Hansoni autorikollektsiooni aluseks on teadmised ja teadlikkus, selles on ühendatud tulevikku vaatav moeidee ja ajatu jätkusuutlik disain. Kontrastid ja vastandumised, loomulikkus ja erilised vormipaisutused on seatud diskreetselt harmoonilikseks tervikuks. Neis rõivastes on stiili, mis on lihtne ja lõpetatud. Aga sealjuures on miski, mis teeb need eriliseks. Mõni detail, materjalikooslus või siluett. Minimalistlikel asjadel peab ka hing olema. Eve Hanson on ühtlasi ka selleaastase Hõbenõela võitja.

KIRILL SAFONOV

KIRILL SAFONOV on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga disainer, Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige ja Eesti Moedisaini Liidu Liige. Kirilli esimene kollektsioon tuli välja 1999 aastal. Kirill Safonovi moemaja kleidid teevad eriliseks detailid ja nüansid. Kirilli erilise käekirjaga loomingut on eksponeeritud näitustel ja erakollektsioonides üle maailma. Kirill Safonov on Kuldnõela nominent aastadel 2010 ja 2019.

KIRILL SAFONOVi bränd on tekkinud soovist luua naistele erakordset rõivaeset, jälgides pisemaidki detaile ja sobitudes erinevatele figuuridele. Kõik tooted on valminud Eestis ning kangad on hoolega valitud ja naturaalsed, rõhutades just naiselikku sarmi ja iga inimese kordumatut ilu. Kirill Safonov on Eesti Kunstiakadeemia magister ning täiendanud oma loomingut ajast aega erinevates maailma paikades. Käesolev kollektsioon on saanud ainest Amalfi rannikust ja sealsetest lummavatest pastelsetest talve/sügistoonidest. Kleidid, jakid, prossid on kõik valmistatud Tallinnas Kadrioru ateljees.

MARI MASSO MILLINERY


Mari Masso Millinery tegeleb naistekübarate disainimisega. Kübaramudelid on disainitud võttes arvesse kasutaja mugavust, kuid samas pole unustatud naiselikku joont. Kõik kübarad on valmistatud käsitsi ja unikaalsed.


TUUB


TUUB on kapselgarderoobi võtme-ese, mis toob rõõmu ja kergust naise ellu. Eetiliselt toodetud taaskasutatud kangast. TUUB rõõmustab oma fänne lisaks kuulsa taastöödeldud kanga kõrval ka ülipopulaarseks osutunud peene meriinovillaga. Samuti on kaasa pakitud retuusid ja pisikese kingituse otsija leiab mustas stiilses pakendis praktilise meriinovillase uniseks sallikese.
Ookeanist püütud vanadest kalavõrkudest taastöödeldud kangas saab jõuludeks omale selga futuristlikult läikivad soomused. Selles põnevas kombinatsioonis leiab nii TUUBi kui ka meie popid retuusid SHOTGUN. Superfine meriinovillane 'bestseller' TUUB üllatab jõuluks uue värviga.

MOCO SOCK

Moco Sock - 3 on parem kui 2! Kahe soki asemel saad hoopis kolm sokki ja veel kõik erinevad. Sokeeriv!? Moco! Ära lase rutiinil end murda. Murra see ise. Sokkidega.
Sest milleks olla igav ja tavaline kui on võimalus kastist välja murda. Alusta sokkidest!
Sokeeriv teadaanne! Moco sokid said oma perre uue liikme. Rohelised kolmikud, igaüks isemoodi nagu Mocol kombeks. Ostes kaks kolmikut, pakime sokid ka vahvasse kinkekarpi.


Pühapäeval, 15. detsembril kell 11-18, toimub Kultuurikatlas Eesti suurim Disainiturg. Disainiturult leiab kvaliteetset ja eriilmelist disaini Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Sel aastal soovis Disainiturule kandideerida 260 disainerit Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast ja Soomest, kellest žürii valis välja 121. Tutvu kõigi Disainiturule tulevate disainerite ja brändidega siin.disainiturg