Disainiturg 2022. NAHK & AKSESSUAARID

Disainiturg toimub sel aastal 18. detsembril kell 11-18 Telliskivi Loomelinnakus. Disainiturulised on jagatud ära kolme erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Fotografiska 0 korrus, Roheline saal ja Void.

Tutvu lähemalt naha- ja aksessuaaribrändidega, kelle leiad 18. detsembril toimuvalt Disainiturult:Stella Soomlais Studio

www.stellasoomlais.com
Stella Soomlais Stuudio FACEBOOK
Stella Soomlais Stuudio INSTAGRAM

Stella Soomlais Stuudio – kaunis kummardus radikaalse jätkusuutlikkuse suunas.  Vastutustundlikult valmistatud funktsionaalsed ja kauakestvad nahast kotid ning aksessuaarid. Disainitud ja valmistatud Eestis. 

Turul tutvustab Stella Soomlais Stuudio uusi tulijaid ja ning müüvad ka prototüüpe ning ainulaadseid mudeleid. Samuti plaanib bränd esitleda uudistooteid – õhtukott, kandekott, mõned uued väikeaksessuaarid. Ei puudu ka erinevad hea hinnaga prototüübid ning ainulaadsed erilahendused.TOKU

www.tokushoes.com
TOKU FACEBOOK
TOKU INSTAGRAM

TOKU on 2017. aasta kevadel turule jõudnud Eesti kingabränd, mis pakub mugavaid ja kvaliteetseid jalanõusid disainiteadlikule inimesele. TOKUde minimalistlik disainikeel annab võimaluse neid lihtsasti sobitada, mis tahes riietega. Kõik jalatsid on valminud käsitööna Lõuna-Eestis OmaKinga vabrikus. 

Turule tuleb TOKU varsti klassikaks saavate TOKU sussidega. Pealis tehtud lambavilla vildist ja tallaks kasutatakse PU kattega mikrofiibrit, mis annab kandjale võimaluse nendega ka pisut toast väljas liikuda. Kõik sussid on pakendatud sussikottidesse, mille õmblemisel kasutatakse TAASkasutatud materjale, täpsemalt teenindussektori tekstiilijääke. Kott on mõeldud nii pakendamiseks, hoiustamiseks, kui ka susside pesemiseks. Turule tuleb bränd värviliste TOKU sussidega oma vanas headuses, mis on saanud uuema ja keskkkonnasõbralikuma pakendi. Mirgoods

www.mirgoods.com
Mirgoods FACEBOOK 
Mirgoods INSTAGRAM

Mirgoods nahastuudio asub Tallinnas, Eestis. Bränd on keskendunud esmaklassiliste väikeste nahktoodete ja aksessuaaride valmistamisele. Mirgoods usub vastutustundlikku tarbimisse ja traditsiooniliste nahktoodete valmistamise viiside säilitamisse. Selle suve jooksul töötas bränd välja ja testis uusi mudeleid nagu võtmehoidja, sidurikott, põrmekott ja päikeseprillideümbris. Neil kõigil on sama iseloomulik volditud identiteet nagu kauaaegsetel lemmikutel: kaarditaskutel, pastakahoidjatel. Kõik need tooted on turul saadaval. Uusimateks toodeteks on turul viimase poole aasta jooksul välja töödatud ja katsetatud 4 uut mudelit:  pidulik ridikül, kõhukott, võtmehoidja, päikeseprillideümbris.
Piret Loog

Piret Loog INSTAGRAM

Piret Loogi kollektsiooni kuuluvad minimalistlikud nahast kandekotid, seljakotid, õlakotid ja erinevad pidulikud ridikülid. Mudelid valmivad enamasti tellimustöödena. 
Mudelid on valmistatud nii kroomnahast kui ka uudse metallivaba tehnoloogiaga pargitud nahast.

Uusimateks toodeteks turul on kotimudelid uudsetest keskkonnasõbralikest materjalidest. Uued kotid on valmistatud metallivabalt (kroomivabalt) pargitud nahast ja nende voodrimaterjal on toodetud ringlusesse võetud plastikust.
STUUDIO STANDARD


STUUDIO STANDARDi loovtiimi moodustavad Marika Jylhä ja Merle Visak. Kaks nahadisainerit, kes jagavad Põhja-Tallinnas stuudiot, kus lisaks erinevate nahktoodete meisterdamisele korraldavad ka koti- ning jalatsivalmistamise kursusi. 

Disainituru jaoks on nad valmistanud laias värvivalikus vöökotte, mida on hea kaasa võtta jalutuskäikudele, rattasõidule või reisile. Kaasas on ka stiilsed taimparknahast õlakotid, mis on valminud otsast lõpuni käsitsi vaid traditsioonilisi nahatöövõtteid kasutades. Uuemad tooted on taimparknahast käsitsi valmistatud õla- ja vöökotid.
Luamaa


www.luamaa.com

Luamaa FACEBOOK
Luamaa INSTAGRAM

Luamaa käekellabrändi põhimõte „Võta aega, omamoodi” paneb rõhu aja mahavõtmisele ning päriselt kohal olemisele. Ja et inimesed jääksid ikka iseendaks, ehedaks ja kirglikuks. Aja võtmine – selleks on käekell. Omamoodi – see on käekell, mida omanik saab ise disainida ning disaini ka hiljem vastavalt soovile muuta. 

Disainiturule tulevad müügile unikaalsed kellad, millel keermega vahetatav korpus ja rihm, et seda saaks alati oma riietuse või teiste ehetega sobituma panna. Vahetatavad detailid on saadaval ka eraldi. Rihmadel kasutatakse naturaalset, painduvat kivi ja puitu, mille kordumatu muster tagab iga kandja unikaalsuse. Omapära lisavad kellale ka ebatraditsioonilised ketasosutid. Rihma pandla ja nuppudest avaneva klambri kooslus võimaldab kella randmelt mugavalt eemaldada. Reguleerimiskroon on asetatud kella kaheteistkümne peale, kellarihma sisse. Nii ei takerdu see riietesse ega tekita kandja randmele marrastusi. Lisaks ei saa kroonile avalduvad pinged seeläbi kellamehhanismi kahjustada. Luamaa plaanib esitleda kõige populaarsemaid valmis disaine The Interchangeable käekelladest. Lisaks pakuvad nad külastajetele võimalust kohapeal omale ise meelepärane käekell disainida, mille siis made-to-order vormis kliendile valmistaksime.nr6o9

nr6o9 INSTAGRAM

Studio nr6o9 - six-o-nine - uus loov kollektiiv disainereid, kes valmistavad julgeid ja unikaalseid one-of-a-kind disaintooteid aksessuaaridest rõivasteni. 
Upcycled materjalidest (nahk, teksa, jne) tehtud one-of-a-kind rõivad ja aksessuaarid. Lisaks ka LUKS brändi omapärane kollektsioon RUDE kuhu kuuluvad unikaalse ribatehnikaga tehtud kotid julgetele. 

Studio nr6o9 toob turule julgeid aksessuaare ja rõivaid, mida pole senini veel esitletud (nt teksaõmblustest tehtud rõivaesemed, unikaalse ribatehnikaga käekotid, nahast pallikujulised kotid jne). Valikust võib leida väikeseeriaid ja mitmeid ainulaadseid eksemplare.Waltin


www.waltinbags.com
Waltin FACEBOOK
Waltin INSTAGRAM

Waltin aksessuaarid lähtuvad kandjate ainulaadsususest ja iga kandja erinevatest vajadustest, ehtsast nahast väikeseeriates ja unikaalesemetes kasutatakse ära ka kõige väiksemad nahatükid, seetõttu on kollektsioonides aksessuaare suurtest reisikottidest kuni näpuotsasuuruste kõrvarõngasteni. 

Hetke lemmikkott LOREN, mis väike, ent mahutab üllatavalt palju, erinevaid suuri ja väikesi kotte igaks otstarbeks matkast presidendi vastuvõtuni ja väikeaksessuaare, mis suurepäraselt kingiks sobivad. Uutes värvides bestseller LOREN kottide kollektsioon, juurde sobivad väikeaksessuaarid (prillitoosid, kosmeetikakotid/pinalid, ehted), erinevad suuremad kotimudelid ja kADRI kott, kantav mitmel eri moel.Reflective Zoo

www.reflectivezoo.com
Reflective Zoo FACEBOOK
Reflective Zoo INSTAGRAM

Geomeetrilised loomakujulised ja minimalistlikud helkurid, mis aitavad Sul pimedal ajal silma paista! Ole silmapaistev! 

Eriline hitt on olnud alati Teie turgudel mustad helkurid. Kindlasti tuleb neile teine tootesari lisaks!JO EHTED & ÖÖHELK

JO EHTED & ÖÖHELK FACEBOOK
JO EHTED & ÖÖHELK INSTAGRAM

JO EHTED on Eesti loodusest inspiratsiooni saanud puidust kõrvarõngad ning rinnamärgid, millele on käsitsi peale maalitud. JO kõrvarõngad on laser lõigatud kvaliteetsest puidust. Need on kerged ning neil on täisterasest tagused, mis sobib ka tundlikele kõrvadele. Neile on käsitsi peale maalitud.

ÖÖHELK märgid on inspiratsiooni saanud Eesti loodusest. Märgid on valmistatud pleksiklaasist ning kaetud EU standarditele vastava helkiva kilega.

Uued kollektsioonid brändidelt JO EHTED ning ÖÖHELK.

Tervikliku nimekirja Disainiturule tulevatest disaineritest ja disainibrändidest leiad siit.


///

Sissepääs Disainiturule on külastajatele tasuta.


disainiturg 2022, disainiturg