HUUM saunakeris Drop võitis RedDot disainiauhinna
Auhinnaga Red Dot tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. HUUM OÜ toodetava kerise Drop’i disainer on Mihkel Masso ning teos loodi Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna ja Huum OÜ ühise arendusprojekti raames, mida toetas ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Tänavu laekus konkursile töid 56-st riigist, kokku esitati 4928 tööd. Auhinnaväärilised disainitooted valis 38-liikmeline žürii.
Huum Drop kandideeris vannitubade ja saunade kategoorias, äramärkimise pälvis disainilahenduse meisterlik teostus. "HUUM-i keris erineb konkurentidest innovaatilise ülesehituse poolest – optimaalne metalli ning ruumi kasutus koos suurendatud kerisekivide hulgaga – elektrikerise lahendus võimaldab mahedat ja pikka “puuküttega saunale” sarnast leilielamust. Oma unikaalse ümara vormiga pehmendab kodumaine keris sauna nurgelist interjööri," selgitab ettevõtte Huum OÜ juht Siim Nellis.
Eesti ettevõtja, HUUM Drop tootja Siim Nellis pöördus Eesti Kunstiakadeemia poole 2011 kevadel ning professor Heikki Zoova juhtimisel püüdsid tootedisaini tudengid leida saunakerisele kaasaegsemat ja ökonoomsemat lahendust. Tudengeid juhendasid disainerid Üllar Karro ja Sven Sõrmus. Ühena kahest valis Nellis pakutud kavandite seast välja poolkera laadse Mihkel Masso töö, mis ühiselt arendati 2012. aastal tootmiskõlblikuks.
Juba esimese tootmisaastaga ületas ettevõtte HUUM OÜ seatud müügieesmärke 400 protsenti. Toodet on juba müüdud üle maailma ning toimub järjepidev müügivõrgustiku ülesehitamine.
Seoses väärika auhinnaga on Huum Drop esindatud ka maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul RedDot’i disainimuuseumis Essenis, Saksamaal. Teoseid eksponeeritakse muuseumis alates 29. juunist aasta jooksul, samast päevast saab kõiki võidutöid näha ka RedDoti online-näitusel.
Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfalen poolt loodud RedDot disainiauhind on oma iga-aastase 17 000 osalejaga maailma prestiižseim disainiauhind ning on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini- ja disainikontseptsiooni kategooriates. Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Kaidi Ploomipuu (2011) ja newWeave vaip (Narma), Martin Pärn(1998) klapplaud Martin (Martela), Hannes Unt (2008) Restoran Kaerajaan, Julia Maria Künnap (2010) söögitool Mari.
Rohkem infot on saadaval leheküljel www.red-dot.org/press ja http://en.red-dot.org/5480.html
Huum Drop fotomaterjal on saadaval siin: pressifotod
<https://www.dropbox.com/sh/pcfemrxjoc6hmhc/AADzfiBxGJ7IsqdEYvS0eHT_a?dl=0>