Tootearenduse meistriklassi teises grupis alustab 13 ettevõtet

28. novembril alustab EASi, Eesti Disainikeskuse ja BDA Consultingu koostöös loodud tootearenduse meistriklassi teine grupp. 13 Eesti ettevõtet saavad uusi teadmisi kogenud koolitajate ja mentorite käe all, kuidas välja töötada kaasaegne tootearenduse protsess ja kuidas seeläbi rahvusvaheliselt edukaid tooteid või teenuseid arendada.


extery, tootearenduse meistriklass, disainikeskus
Extery linnamööbel

Alustas väga tugev ja eriilmeline grupp nii tööstus- kui teenusettevõtete esindajad, kes soovivad tootearendust senisest strateegilisemalt rakendada. Ettevõtteid on üle Eesti ning tegevusvaldkondade valik kirju, alates tarkvaraarendusest ja elektroonikatööstusest kuni pagaritööstuse ja linnamööbli tootjateni välja. 

Meistriklassi teise gruppi valiti ettevõtted: Lipuvabrik OÜ, OÜ Eliko Tehnoloogia Arenduskeskus, AS Sami, AS Harju Elekter Elektrotehnika, Extery OÜ, Titania Tõlked OÜ, Pagaripoisid OÜ, Artekno Eesti OÜ, Mainor Ülemiste AS, Factory Seven OÜ, OÜ Võidu Invest, Lemmik Mees OÜ ja OÜ Alfrina.
   
Programmi sisuline juht, tootedisainer ja strateegilise disaini professor Martin Pärn tutvustab prgrammi nii“Programmi eesmärk ei ole ühte ideed lihvida, vaid tekitada ettevõtete peades uusi mõtteid ja võimalusi, mis justkui värskendavad mullid klaasi põhjast kihisedes tõuseksid ja seeläbi ettevõtte arendust turgutaksid." Samas on mentorite roll iga ettevõttega ees olevaid väljakutseid analüüsida ning võimalusel ka uue toote arendusprotsessi omandatud teadmiste pinnalt praktikas läbi teha.

7 kuud vältav meistriklass sisaldab koolitusi, seminare ja personaalset mentorlust ning käsitleb teemasid nagu tootestrateegia, kliendiuuringud, disainmõtlemine, prototüüpimine ja testimine, teenusedisain, uue toote tasuvuse hindamine ning tootmisesse juurutamine.

Koolitusprogrammi juht on Martin Pärn ja koolitajatena on kaasatud Henrik Jeppesen, Anders B. Kiertzner ja Martin Pråme Malmqvist Taanist Attention Groupist ning Kaarel Mikkin, Priit Karjus, Kalev Kaarna ja Hegle Sarapuu.

Programmis osalevad mentoritena Eesti tootearenduse ja disaini kogenud meeskond, kes kõik on praktikas juhtinud erinevaid tootearendusportsesse paljudes valdkondades. Ettevõtete mentorid on Maarja Mõtus, Jari Kukkonen, Tauri Tuubel, Tarmo Härmaorg, Mihkel Güsson, Ants Lusti, Ionel Lehari, Janno Nõu, Ott Pabut, Veiko Liis ja Geroli Peedu. Lisaks osalevad mentoritena ka eelmainitud taani koolitajad, kellel on kogemusi töötamisest disainerite ja tootearendusjuhtidena mitmetes riikides.

Teine grupp alustab 2019. aasta märtsist ja kandideerida täites ankeedi.

Projekti rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest ja osalemistasudest. 
Meistriklassi osalemistasudest ettevõtte kohta (2-3 osalejat ettevõttest) on 1900 eurot (+km).