Startis uus disainibüroode ekspordiprogramm

Täna, 5. märtsil startis uus disainibüroode ekspordiprogramm

Disainibüroode ekspordiprogrammi valiti sel korral osalema viis Eesti disainibürood: Neway, Mobi Lab, BYNEW, DF ja Valge Creative.

Eesti Disainikeskus korraldab ekspordiprogrammi juba teist korda Eesti Disainibüroode võrgustikku kuuluvatele disainibüroodele ekspordi suuna arendamiseks ja kasvatamiseks. Programm kannab sel korral nime ‘‘How to create international growth for Design Services‘‘ ja seda viib läbi Sissi Silván.

Disainibüroode ekspordiprogramm pakub rohkelt inspiratsiooni ja konkreetseid juhiseid disainibüroodele rahvusvahelisel tasemel kasva-miseks ning personaalset mentorlust agentuuritaustaga professionaalide poolt Põhjamaadest. Muuhulgas võimaldab ekspordiprogramm disainibürool läbi vaadata oma ärimudel, valmistuda välisturgudele minekuks nind saada esmased teadmised ja kogemused kolmest välisturust. Suur roll on ka kogemuste ja teadmiste vahetamisel disainibüroode juhtide endi vahel, mis annab võimaluse üksteiselt õppida.

Programmis osalemine loob unikaalseid võimalusi kontaktide loomiseks potentsiaalsete partnerite, klientide ja finantseerijatega. Programm lõpeb 2021. aasta sügisel osalejate võimalike kasvuplaanide ja ekspordi-strateegiate esitlustega. Mitmekülgse programmi on kokku pannud suure kogemustepagasiga Soome päritolu ärimentor ja strateeg Sissi Silván, kes on elanud ja töötanud nii Rootsis kui ka Singapuris. Viimased 10 aastat on ta elanud Taanis. Ta on aidanud paljudel ettevõtetel kasvada rahvusvahelistele turgudele. Tema klientideks on olnud näiteks Fysios, Reima, Viru Keskus, Mehiläinen, Tiimari, L-Fashion Group, Friitala ja Miraculos. Sissi on ka Finnish Business Angels FIBAN liige. Disainibüroosid aitab juhendada ka teine Soome päritolu ärimentor Antti Eklund, kes on elanud Ameerikas alates 12. eluaastast. Anttil on arhitektuuri ja disaini taust ning ta on töötanud ka õppejõuna Aalto Ülikoolis.

Programmis osalemise tulemusena fokusseerivad disainibürood enda ekspordistrateegia, testivad müüke reaalses situatsioonis programmis pakutavatel sihtturgudel Soomes, Saksamaal ja Rootsis või Taanis. Programmi läbiviimise eesmärgiks on luua tingimused väiksemate disainiteenust pakkuvate büroode ekspordimüükide kasvatamiseks ja tõsta disainisektori turukäibeid, sh ekspordi osakaalu, kogu loomemajandusvaldkonnas Eestis.


NB! Teatud ekspordiprogrammi osad on avalikud ning sinna on oodatud kõik Eesti disainibüroode võrgustiku liikmed väikese tasu eest. Tutvu programmiga SIIN.Programmi kaasfinantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse.
Ekspordiprogramm