Ringmajanduse KUIDAS? sessioon 7

Ringmajanduse KUIDAS? sessioon 7 ‘‘Jätkusuutlik linnaruum‘‘


3. novembril kell 16:00 - 17:30 toimub järjekordne Ringmajanduse KUIDAS? sessioon. Sel korral räägime lähemalt jätkusuutlikust linnaruumist. Milline on jätkusuutlik linnaruum? Millised on inimsõbralikud tänavad? Mida tähendab viidandus jätkusuutlikus linnaruumis? Mida tähendab keskkonnasõbralik arhitektuur? Oma kogemusi jagavad disainerid Martin Voltri ja Kristi Rummel-Kottise ning arhitekt Sille Pihlak. Vestlust suunab urbanist Mattias Malk.Kuupäev: 3. november 2021
Kell: 16:00 - 17:30
Kõnelejad: Mattias Malk (urbanist ja fotograaf, Urbiquity, EKA), Martin Voltri (disainer, Fraktal), Kristi Rummel-Kottisse (disainer, Disainiosakond), Sille Pihlak (arhitekt, PART Architects, EKA)
Vestlust suunab: Mattias Malk
Keel: eesti
Koht: ZOOM (link saadetakse kõigile, kes ennast registreerivad)
Maksumus: Tasuta
Sihtgrupp: disainerid, arhitektid, ettevõtjad ja ettevõtete esindajad,  ringmajanduse eksperdid, tootearendajad, turundajad ja kõik teised huvilised

REGISTREERI SIIN


Ajakava:

16:00 - 16:05   Sissejuhatus – Mattias Malk (urbanist ja fotograaf, Urbiquity, EKA)
16:05 - 16:25   Inimsõbralikud tänavad, Elava tänava algatus ja Kollase tn piloot – Martin Voltri (disainer, Fraktal)
16:25 - 16:45   15 min Tartu. Kasutaja teekonna teadlikkuse tõstmise ja süsteemse teeleidmise mõju linnaruumi kõnnitavusele – Kristi Rummel-Kottisse (disainer, Disainiosakond)
16:45 - 17:05   Jäägitu arhitektuur – Sille Pihlak (arhitekt, PART Architects, EKA)
17:05 - 17:30   Avatud arutelu


Ringmajanduse KUIDAS? sessioonid on avatud ruum ettevõtetele ja disaineritele oma kogemuste vahetamiseks. Me väldime abstraktseid kontseptsioone ja otsime vastust küsimusele KUIDAS on asi ellu toodud. Miks on sellist ringmajanduse lahendust tegema hakatud? Kuidas selle arendamine käis (mis oli lihtne, põnev, raske)? Mis sellest lõpuks sai? Selline lähenemine aitab teistel ettevõtjatel õppida ja inspireeruda tegelikust kogemusest, mitte pelgalt ilusatest mõtetest.
 

Kõnelejad:


Fotol: Mattias Malk

Mattias Malk on eesti urbanist, rahvusvahelise linnauurimise platvormi “Urbiquity” kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja vabakutseline fotograaf. Tal on urbanistika magistrikraad Goldsmithsi ülikooli sotsioloogia osakonnast ja fotograafia bakalaureus University of East Londonist ning 2019. aastal alustas ta Eesti Kunstiakadeemias doktoritööd liikuvuse ja infrastruktuuriprojektide teemal, keskendudes Rail Balticu arendusele. Mattiase uurimisalade hulka kuuluvad: linnaruum ja liikuvus, arhitektuuri sotsiaalne mõõde, interdistsiplinaarsus ja loovmeetodite kasutamine linnauurimuses. Tema fookuseks on olnud katsetuslike töötubade, näituste ja narratiivsete tööriistade kasutamine linnaruumilises teadmisloomes, kuid üha enam on ta hakanud linna teemadel ka analüüsivalt kirjutama.


Fotol: Sille Pihlak

Dr Sille Pihlak on praktiseeriv arhitekt (PART Architects), õppejõud ja teadur Eesti Kunstiakadeemias. Oma igapäevatöös ajab ta uue ruumi kultuuri jälgi, mis pakuks alternatiive tavapärasele hoone esteetikale ning lahendusi muutustele, mis tulenevad meie eetilisest kohustusest tegeleda pöörangutega kliimas ja ühiskonnas. Oma ettekandes “Jäägitu arhitektuur” käsitleb Sille ELEMENTaarset meetodit arhitektuuris, mis annab võimaluse rääkida arhitektuurse idee paremast integreerimisest projekteerimis- ja ehitus protsessidesse, kui ka visioonist luua jäägivaba ehituskunsti. Presenteeritav ELEMENTaarne bussipeatus on näide Arcwoodi tootmisjääkide taaskasutusest väikevormi kujul.


Fotol: Martin Voltri

Martin Voltri on Disainiagentuuri Fraktal loovjuht ja disainer; arhitektuuri ja linnaplaneerimise magister. Kiirete autode ja kiirete jalgrataste fanatt ning elupõline jalgrattur, kelle lemmik liikumisviisiks on jalutamine. Eesti Linnaratturite Liidu asutaja, Tour d'ÖÖ ühissõitude ja Tallinn Bicycle Weeki kaaskorraldaja. Erinevate liikumisviisidega tasakaalukalt ja läbimõeldult arvestava linnaruumi eest võitleja.Fotol: Kristi Rummel-Kottisse

Kristi Rummel-Kottisse on graafiline disainer, õppejõud ja teaduspõhise disainistuudio Disainiosakond asutaja. Ta aitab koos Disainiosakonna töörühmaga linnadel ja linnakutel välja töötada jalutaja- ja ratturisõbralikke inimmõõtmelisi viidasüsteeme ning uurib linnakaartide mõju kasutaja teekonnatajule. Oma ettekandes avab ta linnaruumi mõjutavate infodisaini sekkumiste võimalusi Tartu, Tallinna ja Ülemiste City projektide näitel, seob teeleidmise (Wayfinding) ja kõnnitavuse (Walkability) mõisted ja tutvustab oma missiooni graafilise disaini meetmete ja kasutaja tajukaardi nihestamise teel linnade autostumist vähendada. Kristi elab Tallinnas ja kasutab oma kolme lapsega liikumiseks peamiselt kastiratast.


///


Ringmajanduse KUIDAS? sessioone korraldavad Eesti Disainikeskus ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon.

Vaata KUIDAS? sessioonide salvestusi Eesti Disainikeskuse Youtube kanalis