Ringdisaini teenuste kogemuslugude vestlusõhtu disaineritele

Eesti Disainikeskus kutsub ringdisainihuvilisi disainereid ringdisaini teenuste kogemuslugude seminarile


Jõuluhõnguline vestlusõhtu toimub kolmapäeval, 8. detsembril kell 15:00 - 17:00 Eesti Disainikeskuse kontoris (Telliskivi 60a/7, II korrus). NB! Kavas on ka hõõgvein ja piparkoogid :)


Visuaalil: Mayri Tiido, Tähe-Kai Tillo, Emil Mikk

Arutelu käimalükkamiseks kuulame kahte hiljutist ringdisaini teenuse kogemust: Mihkel-Emil Mikk (MI/KL) räägib ringdisaini auditi läbiviimisest ettevõttes Ampler Bikes ning Tähe-Kai Tillo (Stuudio Leek) ja Mayri Tiido jagavad ringdisaini sprindi kogemust Pärnu majutusettevõttes Villa Wesset.

Registreeri ennast sündmusele siin

Seminari eesmärk on avatud õhkkonnas jagada ja arutada, millised on olnud ringdisaini auditi ja sprindi praktilised kogemused ettevõtetega töötades. Mis on läinud hästi, mida saaks metoodikas kujundada paremini või teisiti, milline on ettevõtete poolt olnud tagasiside ja töötubade käigus kogetud eeldused või takistused ringdisaini rakendamiseks ettevõtete vaates jm.


Esinejatest:

Fotol: Mihkel-Emil Mikk

Mihkel-Emil Mikk on tööstusdisainer ja õppejõud EKA Tootedisaini osakonnas. Oma suurimaks kireks ja fookusteemaks peab ta disaini praktikaid, kus otsib võimalusi objektide, teenuste ja süsteemide jätkusuutlikumaks muutmiseks. Mihkel-Emil leiab, et peame liikuma jätkusuutlikuma tuleviku suunas ning murdma lineaarse tarbimise mudeli. See tähendab disainima tooteid ja teenuseid mis võimaldaksid vähendada tarbimist ja ületootmist, sellejuures kasvatades kõigi heaolu. Mihkel-Emil on ka tööstusdisaini stuudio MI/KL üks partneritest.


Fotol: Mayri Tiido

Mayri Tiido on täiskasvanute koolitaja ja Materjalivoog üks asutajatest. Mayri missiooniks on edendada Eestis ringmajanduse rakendamist läbi mitmete tegemiste. Ta on oma teadmisi ringmajandusest täiendanud läbi Ellen MacArthur Foundationi koolituste kui ka Cambridge'i ülikooli pakutavatel kursustel.


Fotol: Tähe-Kai Tillo

Tähe-Kai Tillo ütleb Studio Leek kohta nii: ‘‘Aitame ettevõtetel tõsta efektiivsust disainisprintide abil. Mõistes kui paindliku ja tulemusliku protsessiga on tegu, tekkis soov panna disainisprint proovile ka suurema eesmärgi nimel ning lahendada sellega ringmajanduse väljakutseid.‘‘

///

Palume kõigil osalejatel esitada COVID-19 tõend (vaktsineerimise või läbipõdemise kinnituseks) ning isikut tõendav dokument.


Sündmust korraldab Eesti Disainikeskus. Läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.


Ringdisain