Ringdisaini auditi seminar

‘‘Ringdisaini auditi seminar‘‘- Kuidas planeerida uusi tooteid ja teenuseid keskkonnateadlikule tarbijale? Tule ringdisaini auditi seminarile Tallinna Ettevõtluspäeval!8. oktoobril
, kell 13:00 - 14:30 toimub Tallinna Ettevõtluspäeva raames ‘‘Ringdisaini auditi seminar‘‘, mida viivad läbi Harri Moora ja Markus Vihma. Antud seminaril tuuakse näited edukalt läbiviidud ringdisaini audititest ning ning räägitakse lähemalt ringmajandusest.

Kuupäev: 8. oktoober 2019
Kellaaeg: 13:00 - 14:30
Koht: Viru Konverentsikeskus - Forte ruum (Viru Väljak 4, Tallinn)
Facebooki sündmus

NB! Kohtade arv on piiratud! REGISTREERI ENNAST SIIN


Tuleviku majandus on ringmajandus ning üha rohkem ettevõtteid maailmas tegeleb selle juurutamisega. Eesti Disainikeskus koostöös partneritega on välja töötanud ringdisaini auditi metodoloogia. Ringdisaini auditi läbiviimise tulemusel selguvad ettevõtte võimalused, kuidas liikuda jätkusuutlikuma ja ressursitõhusama majandamise suunas.

Ringmajandus on lähenemine, kus majanduskasv lahutatakse loodusressursside ülekasutamisest ja sellega kaasnevatest ohtlikest keskkonnamõjudest. Ühtegi materjali ei raisata, vaid ressursid ja materjalid ringlevad lõputult ning toodavad seeläbi kauem väärtust. Tooted disainitakse ja ehitatakse nii, et toimub toodete, nende komponentide ja materjalide korduvkasutamine ja taastamine. Eesmärk on vähendada vajadust uue, loodusest tuleva tooraine järele ning tagada, et loodusesse tagasi jõudvad ained ei tekita ebasobivaid kõrvalnähtuseid.

Ringdisaini roll on toodetele ja teenustele uuenduslike lahenduste loomine, rõhutades loodusvarade mõistlikku tarbimist, jäätmete vähendamist, uute innovaatiliste ärimudelite loomist, mis otsivad toodetele ja nende materjalidele alternatiivseid tulevikke selle asemel, et muuta need jäätmeteks.

Seminari korraldab Eesti Disainikeskus ning seda viivad läbi Harri Moora ja Markus Vihma.Harri Moora - SA Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna Keskuse teadur ja keskkonnaekspert. Harri on spetsialiseerunud säästva tarbimise ja tootmisega seotud keskkonnapoliitikale ja juhtimisvahenditele (EMS, EPE, LCA, EcoDesignCircle) www.sei.org/people/harri-moora

Markus Vihma - OÜ Rootloop tegevjuht (www.ringmajandus.ee), tema kogemus ulatub strateegiate, toodete ja teenussüsteemide arendamisel üle Euroopa, Aasia ja USA, sh Fortune 500 ettevõttele. Ta on omandamas ringmajandusealast doktorikraadi (Eesti Kunstiakadeemia, Columbia University), on olnud nooremteadur, Jätkusuuliku Disaini Labori asutaja ja koordinaator. Magistrikraadiga Lundi Ülikoolist (MSc in Sustainability Science and Environmental Studies) on tal on pikaajaline kogemus ettevõtete keskkonna- ja ärimudelite koostamisel ja hindamisel. Oma ettekandes räägib Markus ringmajandusest ning kuidas ettevõtted saavad sellest kasu lõigata oma tootearenduses.

Seminari toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

 

 


Ringdisain