Reedel selguvad parimad graafilises ja veebidisainis

Sel aastal jagatakse Eesti Disainiauhindu graafilise ja veebidisaini kategooriates ja võitjad pärjatakse pidulikul galal 27. septembri õhtul Balti Filmi- ja Meediakoolis. Lisaks auhinnatseremooniale toimuvad mitmed disainitöötoad ja Art Directors Club of Europe juhatuse koosolek, mis toovad Tallinnasse mitmed Euroopa brändingu ja disainimaailma tipptegijad.

Art Directors Club*Estonia (ADC*Estonia) annab graafilise ja veebidisaini auhindu välja seitse aastat ja alates 2012. aastast tehakse seda Eesti Disainiauhindade egiidi all. Konkurssi korraldatakse oma valdkonna parimate esiletoomiseks ja innustamiseks ning sel aastal jagatakse auhindu kokku 15 kategoorias. Eriauhinda "Väärt paper" annab välja trükipaberite,
pakenditoodete ja reklaammaterjalide müüja Antalis.

"Selgi aastal saadab ADC*Estonia kulda saanud tööd esindama Eestit Barcelonas toimuvale konkursile ADC*Europe Awards, mida korraldab Art Directors Club of Europe," kommenteerib ADC*Estonia president Janno Siimar. "Eesti tase Euroopa mainekamal disainikonkursil on kõrge, näiteks eelmise aasta graafilise disaini pakendikategooria võitja, Jan Tomsoni
loodud Moe 1886 Viina kujundus valiti sel aastal Euroopa parimate pakendite hulka," lisab Siimar.

Žüriid koosnevad andekatest ja auhinnatud Eesti disaineritest, mida juhivad rikka rahvusvahelise loovjuhi ja žüriiliikme kogemusega välismaised disainerid.

Russel Effio on graafiline disainer ja rahvusvahelise stuudio PSYCLE loovjuht, kes töötab motion-graafika, brändidisaini, veebirakenduste, video ja sotsiaalmeedia, interneti ja mobiilireklaami alal. Russel on professionaalne loengupidaja ning teeb koostööd mitmete maailma tuntud organisatsioonidega, nagu Google, Coca-Cola, UNICEF, UEFA jt.

Renos Demetriou on brändi-insener, multimeediadisainer ning Daedalus Creative Services omanik ja loovjuht. Renos on professionaal turnduse alal ning pikaajaline Euroopa disaini- ja reklaamiauhindade züriiliige.

Enne auhinnatseremooniat annavad Renos Effio ja Russell Demetriou klubis Shahmatt kohalikele disaineritele brändingu teemalise ühistöötoa, kus nad toovad kokku oma niššid – brändingustrateegia ja disaini. Töötuba toimub 27. septembril kell 15.00-17.00 klubis Shahmatt.

Disainiauhindade raames on Tallinnal au võõrustada ka Art Directors Club of Europe juhatuse koosolekut. ADC*Europe on organisatsioon, mis ühendab 20 Euroopa riigi graafilise disaini ja reklaamivaldkonna tipp-professionaale. Juhatuse esimees on Amir Kassaei, üks enim auhindu võitnud loovjuht maailmas.

Üks juhatuse liikmetest, Itaalia hinnatud loovjuht Patrizia Boglione viib Tallinnas läbi praktilise töötoa, mis keskendub ostmise kogemusele läbi multisensoorse lähenemise. Töötuba toimub Tallinnas Eesti Disainikeskuses 25. septembril kell 10.00-17.00.

Eesti Disainiauhinnad 2013 raames toimuvaid sündmusi korraldab ADC*Estonia koostöös Antalise ja Eesti Disainikeskusega. ADC*Estonia on loodud aastal 2009 selleks, et tõsta Eesti kommunikatsioonitööstuse kunstilist taset, propageerida, arendada ja tunnustada loovust ning graafilist disaini. Klubi koondab endas juhtivate agentuuride loovtöötajaid ja graafilisi
disainereid.

Koostööpartnerid: Disainiöö, Tehnopol, Tallinn Hotels, Prike, Kliff ja Klaus ja Oliver Moosus.

Rohkem infot sündmustest www.eestidisainiauhinnad.ee

Piletite info:


Eesti Disainiauhinnad 2013 gala + pidu 13 EUR; EKA, Tartu Kunstikooli ja BFM tudengitele 7 EUR
Patrizia Boglione töötuba 50 EUR, tudengitele 20 EUR
Renos&Russell töötuba 30 EUR, ADC*Estonia liikmetele 10 EUR