Põhja-Euroopa suurimal paadimessil on esindatud ka Eesti disain

25. oktoobril avaneva Põhja-Euroopa ning Läänemere suurima paadimessi Hanseboot tänavune partnermaa on Eesti ning messil on esindatud ka Eesti disain.

Messil osalemise eesmärk on tutvustada Eestit kui pikkade traditsioonidega kaasaegset mereriiki, kus merendussektori ettevõtluskeskkond on ettevõtjasõbralik ja rannaäärne külastuskeskkond atraktiivne. „Tähelepanuväärne on see, et sel aastal on lisaks väikesadamatele ja paatidele kaasatud ka Eesti disain ja seda nii toodete kui ka teenusedisaini näol," kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Messil tutvustatakse universaalset väikesadamate mudelit, mida saavad rakendada ka teised väikesadamad üle maailma vastavalt oma vajadustele ja võimalustele. Mudel põhineb Noblessneri sadama näitel, mille põhjal kaardistas teenusedisainiettevõtte Brand Manual väikesadama tervikliku teenuskontseptsiooni. "Nõuded jahisadamatele on ajas suurenenud ja just teenusdisaini tööriistad võimaldavad teenust kujundada terviklikult, asetades keskpunkti kasutaja vaatenurga," selgitab Oblikas projekti tausta. Mudelit esitletakse 31. oktoobril toimuval seminaril "Väikesadamate juhtimine kliendisõbralikult ja efektiivselt.", kus astuvad üles ka Dan Mikkin Brand Manualist, Noblessneri esindaja Kalle Karvonen, kes räägib projekti mõjust nende sadamale ning EASi esindaja Evely Baum, kes tutvustab Eestit kui turismi sihtkohta. Väikesadamate arenduskeskuse juht Jaano-Martin Ots räägib meie väikesadamatest ja kutsub kõiki Eestisse purjetama. Tasuta seminar leiab aset kell 14.00 konverentsi alal ruumis Copenhagen 2. 


Ulaelu väliköök

Eesti ühisstend hallis B6 on üles ehitatud kui väikesadam ning on sisustatud Eesti mööblitootjate Extery ja Ulaelu toodetega. Stend annab hea läbilõike Eesti väikelaevaehitusest alates kanuudest ja aerupaatidest ning lõpetades kiirkaatrite ja luksusjahtidega. Ühtekokku on esindatud 12 paaditootjat. Lisaks on väljas ka disainiettevõtted ja sadamavarustuse tootjad.

EASi juhatuse liikme Martin Hirvoja sõnul annab messi partnermaaks olemine Eestile hea võimaluse olla huvilistele tavalisest paremini nähtav. "Partnermaana saame nii Eesti riigile kui ka meie ettevõtjatele pressireiside ja messil toimuvate ürituste kaudu märksa rohkem kajastust kui muidu," selgitas Hirvoja.
"Sel aastal tutvustame Eesti paaditootjaid ja disainiettevõtteid, kelle tooted sobivad väikesadamatesse, samuti Eesti väikesadamaid ja mereturismi võimalusi," lisas Hirvoja.

Hanseboot on üks mitmekülgsema väljapanekuga paadimesse, mida külastab Põhja-Euroopa ja Saksamaa ärieliit, kellest suurem osa on ka väikelaevaomanikud. Tänavu oodatakse messile ligi 650 eksponenti 25 riigist ning rohkem kui 80 000 külastajat.
Mess on külastajateleavatud 26. oktoobrist kuni 3. novembrini Hamburgis, Saksamaal.

Eesti disaini väljapanekut messil ning seminari koordineerib Eesti Disainikeskus koos Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega. 

Rohkem infot Hansebooti kohta leiab messi kodulehelt www.hanseboot.de.


Extery välimööbel