International Fashion Showcase Eesti väljapaneku konkursi tähtaeg pikenes

Žürii, kuhu kuuluvad Eesti Disainikeskus, Eesti Kultuuriesindaja Londonis ja Briti Nõukogu esindaja, valib välja neli disainerit/brändi, kes esindavad Eestit IFS-il ühisel väljapanekul.

Tingimused ja nõutavad materjalid kandidaatidele:

- Disainer (bränd) on esitlenud avalikult eelnevalt vähemalt ühte kollektsiooni;
- Autori nägemus veebruaris 2014 Londonis esitletavast kollektsioonist (tutvustus + sketšid, joonised või pildid);
- Nägemus ekspordiplaanist järgmise 5 aasta jooksul (turundustegevused, tootmisvalmidus, sihtriigid jne);
- Eelarve London 2014 FW osalemiseks (kollektsiooni loomine, reisikulud, turundusmaterjalid jne)
- Olemasolevad turundusmaterjalid (koduleht, lookbook, sotsiaalmeediakanalid)
- Motivatsioonikiri – miks soovitakse IFS-il osaleda:
- Disainer katab järgmised väljapanekuga seotud kulud: osalemistasu 500€; reisikulud (lennupiletid, majutus, kohalik transport); kollektsiooni turundusmaterjalid; kollektsiooni teostamine jne.

Eesti Disainikeskus hoolitseb järgmiste tegevuste eest: näituse terviklik kujundus, kontseptsioon ja teostus; väljapaneku ühine kataloog; kollektsioonide transport, kindlustus; Eesti poolne turundus- ja meediategevus; välisturunduse tegemiseks kaasatakse kohalik PR agentuur.

Kandideerimise tähtaeg on 4. oktoober 2013.
Žürii teeb otsuse oktoobrikuu jooksul.

Materjalid ja sooviavaldus saata aadressile: konkurss@disainikeskus.ee märgusõnaga IFS Eesti.

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse läbi väljapanekute erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse. IFSi peateema on „emerging talent", mis tähendab, et osalejate turul tegutsemisaeg ei tohi olla pikem kui neli aastat. Väljapanekud võivad hõlmata nii naiste- kui meestemoodi, jalanõusid, ehtedisaini või aksessuaare.

2013. aasta Eesti väljapanek pälvis rahvusvahelise žürii poolt IFS peapreemia Emerging Talent Award 2013. Eesti väljapanekul Horse Hospitalis esitlesid oma värsket loomingut neli Eesti disainerit: Kadri Kruus, Kristina Viirpalu, Karl Annus ja Kristian Steinberg. Näituse kujunduse autor oli Helen Sirp.

Loe IFS-ist pikemalt siit: http://www.britishfashioncouncil.com/content/1876/IFS

Lisainfo:

Sirli Nõmm
sirli@disainikeskus.ee