Euroopa disainjuhtimise auhind ootab kandideerima

Eesti Disainerite Liit, kes esindab Euroopa Disainjuhtimise Auhinna konsortsiumi, pöördub disaini väärtustavate Eesti ettevõtete poole ettepanekuga kandideerida auhinnale Design Management Award Europe 2013 (DME Award). EDL soovib rahvusvahelist tunnustust organisatsioonidele, kes oma ärimudeli edendamisel strateegilist disaini tähtsaks peavad ning toodete/teenuste arendamisel ja mainekujundamisel professionaalset disaini kasutavad.

Euroopa design management auhinda DME Award hakati regulaarselt välja andma 2007.a. ja seda võib pidada disainimaailma Oskariks. Võitjate hulgas on olnud Virgin Atlantic, Festo, Zelmer, Trespa, Roca, Cifial, TemaHome, Larus, Lekué, Viteo jt. Esmakordselt õnnestus Eestil eelmisel aastal koju tuua peavõit mittetulunduskategoorias. Selleks osutus noorte disainerite abiga koostatud disainjuhtimise juhendmaterjal ja uuenduskuur Tallinna Transpordis. 2011.a. auhinna kandidaatide hulgas oli 9 Eesti firmat. Eriauhinnaga tulid tihedast konkurentsist välja kohvik Supelsaksad ja Velvet Creative Allience. 2008.a. said eriauhinna Thulema ja Aquator. Rahvusvahelise auhinna eelnevad tseremooniad on toimunud Essenis, Cardiffis, Eindhovenis, Lissabonis, 2011.aastal Tallinnas ning Paredeses.

2013 aasta DME auhinnatseremoonia ja disainikonverents toimub detsembris Sileesias (Poola).

Kandideerimine DME auhinnale ei ole ainult võidujooks peavõidule, protsess ise annab võimaluse positsioneerida ennast disainiredelil ning Euroopa ettevõtlike maastikul; küsimustikule vastamine aitab paremini määratleda oma identiteeti, võrrelda ennast teiste samalaadsete firmade või organisatsioonidega ning auhinnatseremoonial on võimalik luua kontakte Euroopa edukatega. Laureaatide tutvustused avaldatakse kataloogis ja veebis,

DME auhinnale saab kandideerida kuues kategoorias (sh mittetulundus ja ka firmad, kes on registreeritud väljaspool Euroopat). Kandideerimiseks on vajalik registreeruda siin - täita küsimustik (30 küsimust, 40 minutit) ning üles laadida oma tegevust ja äriplaani illustreeriv plakat 30.septembriks 2013! Osalemistasu on 100 EUR.

Lisainfo siin.