EKA tootedisaini osakonna lõpetajad avavad disainimaailma keerukaidprobleeme näitusel “Murenemine”.

Eesti Kunstiakadeemia lõputöödefestivali TASE raames on Tallinnas Disaini ja Arhitektuurigaleriis 8. juunini avatud tootedisaini osakonna tudengite satelliitnäitus “Murenemine”.

Pealkiri Murenemine tähistab objektide, keskkondade, süsteemide, mõtteviiside ja harjumuste mõranemist. Sõna alguses sisaldub mure – mure nii üksikisiku kui ühiskonna tasandil, teadmine sellekohta, et tulevik pole alati selge ega helge. Samas, mitte miski ei kao, vaid muudab oma olekut, funktsiooni ja välimust – nii tekivad uued seosed ja tähendused ning asjad sünnivad taas.

Näitusel tutvustataksegi EKA tootedisaini tudengite lõputöid, mis toovad esile noorte disainerite lähenemise tänapäeva ühiskonna ja keskkonnaprobleemidele.

Näituse toob esile, kuidas tootedisain on muutumas - rõhk on üha enam esemete, protsesside ja ressursside ümbermõtestamisel, mitte ainult uute asjade loomisel. Näitusel osalevate tudengite tööd keskenduvad säästva eluviisi, vaimse ja füüsilise heaolu ning sotsiaalse õigluse teemadele.

Autorid uurivad, mida vajab 21. sajandi Eesti ja maailma tootedisain ning ühiskond laiemalt. Uutest toodetest enam on tarvis uusi toimimise ja elamise viise. Püütakse leida lahendust küsimusele, kuidas saavad olemasolevate struktuuride murenemine ning mure oleviku ja tuleviku pärast viia millegi uueni nii füüsilises kui digitaalses keskkonnas.

Näituse koostajad ja näitusel osalejad: Kristina Allik, Helen Bender, Karolin Eks, Natalja Gumennik, Mariann Hendrikson, Rasmus Jurkatam, Anna Kisseljova, Kertu Liisa Lepik, Martin Mclean, Ilia Rotar, Ester Sall, Maarit Brit Tanni, Lauren Teimann, Ingrid Tärk, Kaisa Uik, Mark Uustalu, Linda-Maria Varris, Annika Emilie Viigand.

________________________

Näituse “Murenemine” publikuprogramm Disaini ja Arhitektuurigaleriis

L. 1.06 12:00 Näituse tuur (eesti keeles)
            15:00 Näituse tuur (eesti keeles)
            13:30 Töötuba peredele

Millised tegevused on lapse erilised lemmikud? Millised on vanema lemmikud? Millal midagi ühist koos ette võtsite? Milline traditsioon vajaks taaselustamist?

Leiame küsimustele koos vastused ja disainime käepäraste vahenditega trükkides kvaliteetaja kinkekaardid, et tegevused ei ununeks.

P. 2.06 12:00 Näituse tuur (eesti keeles)
             15:00 Näituse tuur (eesti keeles)
             13:30 Töötuba: Disaini kogemine

Töötuba on möeldud kõikidele, kes on huvitatud meid ümbritsevast keskkonnast, disainist selle sees ja väljas.

R. 7.06 13.30 Töötuba ettevõtetele

Kuidas aidata oma töötajaid eelistama jalgratast? Kuidas tööandja saab töötajaid selles toetada? Töötuppa on oodatud tööandjate esindajad, personalitöötajad, töötervishoiu spetsialistid ja rattaentusiastid.

L. 8.06   12:00 Näituse tuur (in English)

______________

VALIK TÖÖDEST

JÕUTÕMMIK - Jõutreeningut tutvustav mobiilne treeningvahend maal elavatele noortele

Mariann Hendrikson loob prototüübi mobiilsest treeningvahendist, mis võimaldab maal elavatel noortel jõutreeninguga tegeleda. Tema töö eesmärk on luua positiivne seos treeninguga ja innustada noori regulaarselt treenima.


Foto: Erik LondKESTAN VEEL: Riiete eluea pikendamine kandja ja rõivaeseme vahelise emotsionaalse sideme tugevdamisega

Kertu Liisa Lepiku töö „KESTAN VEEL“ käsitleb riiete eluea pikendamist läbi kandja ja rõivaeseme vahelise emotsionaalse sideme tugevdamise. Lepiku kontseptsioon põhineb ideel, et emotsionaalse sideme olemasolul on inimesed rohkem motiveeritud riideid parandama ja nende eest hoolitsema, vähendades seeläbi keskkonnakoormust.

Foto: Erik LondVõrdne e-Eesti: Riiklike e-teenuste ligipääsetavuse parandamine teadlikkust tõstva ning suuniseid pakkuva arvamusloo abil

Kaisa Uik tõstatab olulise probleemi seoses e-teenuste ligipääsetavusega Eestis. Tema kriitiline ja lahendusi pakkuv töö rõhutab vajadust parandada e-teenuste kasutusmugavust, eriti erivajadustega inimeste jaoks. Uik juhib tähelepanu madalale teadlikkusele ja nõuetele, mis ei ole e-maailmas piisavalt rakendatud.


Foto: Erik LondÜhtne veebilahendus säästmiseks, investeerimiseks ja pensioni planeerimiseks SEB näitel

Anna Kisseljova keskendub finantsplaneerimise lihtsustamisele, pakkudes ühtset veebilahendust säästmiseks, investeerimiseks ja pensioni planeerimiseks. Tema töö eesmärk on muuta finantside haldamine kasutajasõbralikumaks.


Foto: Erik LondRattaga talve – kilomeetrite kogumise väljakutse kollektiividele Tallinnas

Ingrid Tärk keskendub talvise jalgrattasõidu edendamisele, pakkudes ideid ja vahendeid, kuidas pikendada jalgrattahooaega ja muuta talvine rattasõit mugavamaks ja turvalisemaks.


Foto: Erik LondTasakaalu leidmine väärtuse ja hinnastumise vahel kliendikesksetes veebilahendustes

Mark Uustalu töö keskendub kliendikesksete veebilahenduste loomisele, mis on töökindlad ja kvaliteetsed. Uustalu eesmärk on parandada veebilehe loomise ja projektijuhtimise kvaliteeti, pakkudes praktilisi juhiseid ja parimaid tavasid.Selleks lõi ta kontrollnimekirja, mida saavad kasutada teenusepakkuja ja veebilehe tellija. Kliendisuhtlus, veebilehe loomise tehnilised aspektid, otsingumootoritele optimeerimine - need on vaid mõned teemad, mida kontrollnimekiri katab. Vaata lisa veebikompass.ee


Foto: Rasmus JurkatamNÄITUS ON AVATUD 8. JUUNINI