Disainikeskus värskendas oma nägu

Eesti Disainikeskus saab 21. aprillil juba kaheksa aastaseks. Kaheksa aasta jooksul on arenenud ja muutunud nii disainikeskus kui ka Eesti disain, mistõttu otsustasime ka koostöös disainibürooga AKU oma identiteeti ja veebilehte uuendada. 


Eesti disain ja disainivaldkond laiemalt on nende aastate jooksul läbi teinud tohutu arengu ning selle aja jooksul on ka Eesti Disainikeskuse roll muutunud. Teadvustamise ja teadlikkuse tõstmise kõrval on oluliseks tõusnud disainikeskuse kui vahendaja ja ühendaja roll. Viime kokku ja oleme partneriks disaineritele, ettevõtjatele, avaliku sektori esindajatele, poliitikakujundajatele ja kõigile neile, kes tahavad Eesti disaini arengule kaasa aidata. Selline on ka meie uus logo – joon, mis ühendab ja viib kokku. Meie eelmine logo oli kui märk, millega tõmbasime Eesti disainile tähelepanu. Tänaseks on olukord muutunud - Eesti disaini on märgatud ja sellest on väga häid näiteid nii visuaalse materjali kui edulugude jaoks, tuttav kollane kuusnurk jääb endiselt tähistama disainikaardi objekte.

Tehnilist ja sisulist uuendust vajas ka Eesti Disainikeskuse veebileht, kust täna peaks kergesti endale sobiva informatsiooni üles leidma nii disainer, ettevõtja kui ka avaliku sektori esindaja. Varem eraldiseisev disainiblogi on nüüd integreeritud veebi osaks ning meil on väga hea meel disainibüroode andmebaasi üle, kust ettevõtja või avaliku sektori esindaja saab endale Disainibüroode võrgustiku liikmete seast sobiva disainipartneri leida. Veebileht on ehitatud Eestis loodud sisuhaldusplatvormile Voog.

Soovime, et meie uus identiteet laseb rohkem rääkida Eesti disainil, et ise jääda neutraalseks, aga kompetentseks ja usaldusväärseks partneriks. Logo keskne element joon, mis kohandub ja võtab kuju vastavalt formaadile võiks sümboliseerida head disaini, mis kohandub inimeste unistuste ja vajadustega. Meile väga iseloomulikud värvid – kollane ja must – jäid samaks. Uus kirjatüüp on Anton Kooviti ettevõtte Fatype looming Beausite (autor Yassin Baggar).