Disainijutud vol 2: Miks kaasata disainerit? Fookuses EDA võitjad
19. novembril jätkub selle aasta jaanuaris avapaugu teinud Disainijutud seeria
Sel korral räägime disainiprotsessist erinevates disainivaldkondades Eesti Disainiauhinnad 2020 võitjate näitel. Vestleme disainiprotsessist interaktsioonidisainis (ux/ui), graafilises disainis ja tootedisainis. Sõna saavad: Kristian Lember, Martin Veisman ja Valter Jakovski ning Martin Pärn ja Andrus Vare. Vabas vormis sündmust modereerib Ionel Lehari.
Sihtgrupp: (inhouse)disainerid, toote/teenuse arendajad, turundusjuhid ja kõik ülejäänud disainihuvilised
Kuupäev: 19. november
Kell: 17:00-18:30
Koht: Tõstsime sündmuse virtuaalkeskkonda. Lingi saamiseks registreeri ennast siin: SIIN
Facebook
Esinejad:
Kristian Lember keskendub interaktiivse kasutajakogemuse disainile. Ta on DUXi disainibüroo UX-disainer ja partner, kes loob ja juhib büroo digitaalseid projekte. DUX arendab teenuseid ja tooteid, disainides ekraanidel ja seadmetes nähtavaid ja kasutatavaid süsteeme ning protsesse. Büroo fookuses on kasutajakogemus digiplatvormidel nagu äpid, veebilehed, iseteeninduskeskkonnad, tarkvara, offline-keskkonnad jne.
DUX pälvis Eesti Disainiauhinnad 2020 Graafilise ja Digitaalse disaini ‘‘Teadusarendus ja tehnoloogiline progress kategoorias‘‘ esikoha ‘‘Hooli‘‘ päevakalender ja kell rakendusega, mis on mõeldud suhtlusvahendiks eakatele ning nende lähedastele.
Foto: Valter Jakovski ja Martin Veisman ©Ken Oja
Eesti Disainiauhinnad 2020 Aasta disainer tiitliga pärjatud Martin Veisman ja Valter Jakovski on partnerid disainistuudios Ruum 414. See on väike büroo, mis tähistab sel aastal oma viiendat sünnipäeva. Algusest peale on nende fookus olnud loovlahenduste kvaliteedil ja väiksematel, pigem kultuurisektorisse kuuluvate klientide teenindamisel. Nad kohtusid Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini õppides ja nende firma sai nime EKA vana maja graafilise õppeklassi numbri järgi. Varasemalt on mõlemad disainerid töötanud klassikalistes reklaamiagentuurides: üks Der Tankis ja teine Vatsonis.
Foto: Andrus Vare ©Tööstusuudised.ee
Andrus Vare on Eesti Disainiauhinnad 2020 BRUNO insenertehnilise toote disaini auhinna võidutöö Saunum Premium kerise üks leiutajatest ja loojatest. Andrus Vare on Saunum Group AS nõukogu esimees ja soojusenergeetika-insener, kelle osavõtul on sündinud täiesti uudne lähenemine sauna sisekliima nauditavaks ja tervislikumaks muutmiseks läbi innovaatiliste sauna sisekliimaseadmete ja saunakeriste väljatöötamise, mis tänaseks päevaks on kaitstud mitme rahvusvahelise patendiga.
Foto: Martin Pärn ©Terje Ugandi
Martin Pärn on tööstusdisaini eriala magistrikraadiga professionaalne disainer ja multidistsiplinaarse disainibüroo Iseasi tegevjuht. Iseasi disainimeeskond aitas luua Saunum premium kerisele disainlahenduse.
Ühtlasi on Martin Tallinna Tehnikaülikooli toote- ja teenusesüsteemide disaini professor.
Iseasi on rikka kogemusega disainibüroo, kelle põhikompetents on tööstusdisain kuid tänu oma klientide vajadustele — ja eelkõige nende usaldusele — tegutsevad täna palju laiemal skaalal. Disainibürool on pikaaegne kogemus mööbli kujundamise, tarbeesemete disainimise ning toote-teenuse süsteemide loomisega. Iseasi pakub strateegilise disaini konsultatsioone, viib läbi disaini-auditeid ja tooteportfelli analüüse, aitab disainida teenuseid ja töökeskkondi. Disainibüroo Iseasi moto iseloomustab edukat lahendust kaks omadust: see peab olema äriliselt mõistlik ettevõttele ning teiseks ihaldusväärne lõppkasutajale.
Vabas vormis sündmust modereerib Ionel Lehari. Ionel on ligi 20-aastase töökogemusega disainistrateeg ja õppejõud. Ta on kommunikatsiooni-firmade gruppi Creative Union kuuluva kontseptuaalse disaini agentuuri Identity loovjuht ja partner. Identity tiimi loovjuhina on Ionel auhinnatud 21 korral loovfestivalidel (Kuldmuna ja ADC*Estonia). Lisaks on Ionel ka Eesti Disainikeskuse ekspertkogu liige.
NB! Kui tunned ennast tõbisena, siis palun jää koju! Eesti Disainikeskuse kontoris on saadaval ka maskid ning käte desinfitseerimisvahendid.
Disainijutte korraldab Eesti Disainikeskus. Sündmust rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengufond.