Disainibüroode võrgustikus alustasid uued liikmed

2017. aastal jätkab Disainibüroode võrgustikus kokku 48 disainibürood. Uute liikmetega liitusid sel aastal Dint, Made by Man, Thorgate, Eeter, Mobi Lab, Ruutu 6, Vatson, Kontuur, Frozen Kingdom ja Nope. 

disainibüroode võrgustik, disainibüroo, disainikeskus

Võrgustik koondab teenusepakkujad, kes on üsna erineva profiili, käekirja ning suurusega. Liikmete teenuste hulgast võib leida nii graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, UX, UI, tootearenduse, tootedisaini, protsessidisaini, pakendidisaini, animatsiooni, tööstusdisaini, mängustamist (gamification) jne. Ka sel aastal on lisaks Tallinnas asuvatele büroodele kasvanud Tartus tegutsevate disainibüroode arv - sel aastal on meie ridades lausa 11 disainibürood Lõuna-Eestist.

Võrgustiku üks eesmärke on luua kontakte disainibüroode vahel, et soodustada kogemuste vahetamist ning koostööd.  Lisaks pakume liikmetele võimalusi erialasteks täiendkoolitusteks ning korraldame disaineritele ühise inspiratsioonireisi. Sel aastal tõenäoliselt Portosse, kus külastame European Design Awards festivali ning sealseid disainibüroosid, et jagada kogemusi ning luua uusi kontakte. Inspiratsiooni oleme käinud seni kogumas Helsingis, Stockholmis ja Berliinis ning reisid on olnud nii väga harivad, silmiavavad kui ka meeleolukad.

Võrgustiku esmane eesmärk on aga luua kvaliteetne kontakt tellija ning teenusepakkuja vahel. Olles neutraalne osapool ning samas omades head ülevaadet Eesti disainivaldkonnast, pöördub Disainikeskuse poole pidevalt potentsiaalseid kliente nii era kui avalikust sektorist, otsides disainipartnerit. Disainibüroode võrgustik on meie jaoks nimekiri teenusepakkujaid, keda kindlasti julgeme soovitada ning hea meelega aitame viia sobiva tellija sobiva bürooga kokku.
Disainibüroode veebipõhisest andmebaasist saab hea ülevaate erinevate disainivaldkondade parimatest tegijatest. Andmebaas annab võimaluse otsida sobivat partnerit, filtreerides disainibüroosid valdkonna, asukoha ja ettevõtte suuruse järgi. Edasi saab potentsiaalne klient tutvuda bürooga lähemalt ning uurida disainiblogis nende parimaid tehtud töid, et leida endale sobiva käekirja ning profiiliga partner. Kui siiski tundub, et otsust on raske teha, saab alati Disainikeskusest nõu küsida.
Lisaks kaasame Disainibüroode võrgustiku disainijuhte erinevatesse ettevõtjatele suunatud arengu- ja toetusprogrammides, nagu Disainivedur ja Disainibuldooser, mis suure tõenäosusega käivitub selle aasta märtsist.

Sel aastal on disainerite plaanis vähemalt kaks koolitust – üks ärimudeli disainimisest ja teine disainispetsiifilisem. Kõige enam aga ootame rahvusvahelist kahepäevast disainikonverentsi, mille planeerime korraldada selle aasta sügisel. Kutsume konverentsile esinema häid kõnelejaid ja ägedaid disainereid üle maailma ning lisaks keynote speechidele pakume ka praktilisi töötube ja tuliseid arutelusid. Õige pea jagame ka juba täpsemat informatsiooni, kuupäevi ja nimesid!    

Vaata disainibüroode võrgustiku liikmeid andmebaasist. 

Disainibüroo