Disainibuldooseri pilootprojekti kümme ettevõtet valitud.

Projekti vedava Eest Disainikeskuse juhi Jane Oblika sõnul oli ettevõtjate huvi Disianibuldooseri projekti vastu oodatust elavam. "Valiku tegemine oli päris keeruline ning mitmed väärikad kandidaadid jäid projektist välja. Meid rõõmustas, et projektis osalevad ettevõtted on väga erinevatest tegevusvaldkondadest. Projekti pääsesid mitmed tööstusettevõtted, näiteks Wendre ja Meiren Engineering, IT-ettevõtetest näiteks Regio ja Elvior. Samuti osalevad projektis ettevõtted, keda esmapilgul on disainjuhtimise rakendamisega võib-olla keerulisem seostada – advokaadibüroo Sorainen ning Tallinna Sadam," lisas Oblikas.

Komisjoni kuulusid Tea Danilov, Andrus Aaslaid (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Georg Poslawski (EAS), Richard Eisermann (Prospect), Jane Oblikas (Eesti Disainikeskus), Heikki Zoova (Eesti Kunstiakadeemia).

Ekspertkomisjon sõelus välja ka 12 disainerit, kelle hulgast valivad ettevõtted endale lähinädalatel sobivad koostööpartnerid. Projekt jätkub augustis põhjalike koolitustega nii osalevatele ettevõtetele kui ka disaineritele.

Disainibuldooseri projekti valitud ettevõtete ja disainerite täieliku nimekirja leiab aadressilt http://www.disainikeskus.ee/et/osalejad

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja EASi poolt ellu kutsutud ning Euroopa Sotsiaalfondist rahastatud projekti eesmärk on tõsta Eesti ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet ja toetada nende ekspordivõimekust.