Alustas Disaini Meistriklassi tootearendusprogrammi esimene grupp 

Disaini Meistriklass – see on programm, mis loob ettevõttesse toote(p)arenduse kompetentsid ning tõstab ettevõtte võimekust arendada uusi edukaid tooteid ja teenuseid.
Programmi käigus arendatakse ja prototüübitakse koostöös disainijuhiga oma toote/teenuse ideed ning läbitakse kiirendatud tempos oluline osa kogu tootearenduse protsessist. Selle tulemusena tekib ettevõttesse disainmõtlemisel põhinev tootearenduse kompetents, sh omandatakse oskused kasutaja mõistmiseks, kiireks prototüüpimiseks ja testimiseks.

Seejuures Disaini Meistriklass ei ole pelgalt ainult tootearenduse programm, vaid see on ka ettevõtte inimeste arendamise ja organisatsiooni kultuuri kasutajakesksemaks muutmise programm. Disainmõtlemisel põhinev organisatsiooni kultuur tõstab meeskonna motivatsiooni ja sihipärast tegutsemist. Koosloome loob paremad suhted ja koostöö meeskonnas, klientide ja partneritega. Järjepidev tagasiside kasutajalt ja selle viimine tootearendusse saavad olema osa organisatsiooni kultuurist ja mõtteviisist.

Disaini Meistriklassiga liitunud ettevõtetel peab olema vähemalt 3-aastane eksportimiskogemus, ambitsioon, ideed ja resurssid, et arendada ja turule tuua uusi tooteid või teenuseid.

Esimese Disaini meistriklassiga liitunud ettevõtted on järgmised:

AS Sarkop
Click & Grow OÜ
Factory Seven OÜ
Marmi Futerno OÜ
Thermory AS
Threod Systems OÜ
Volume Design OÜ
AU energiateenus OÜ
Concrete Products OÜ
Ektaco AS
Elkdata OÜ
Creditinfo Eesti AS
Mattias Cafe OÜ
RADIS OÜ


Programmi viivad läbi suurte kogemustega koolitajad Kaarel Mikkin, Jane Oblikas ja Rasmus Pedanik ning tipptasemel disainijuhid (Janno SiimarAlari Orav, Ants Lusti, Dan Mikkin, Egert Uibo, J. Margus Klaar, Kadri Tuisk, Martin Pärn, Mihkel Güsson, Mihkel Masso, Mihkel Virkus, Sven Sõrmus, Tarmo Härmaorg). Lisaks on igale koolituspäevale kaasatud praktikutest ettevõtjad, kes jagavad oma kogemusi tootearendusest ja disaini rakendamisest oma ettevõttes. Näiteks on praktikutena kaasatud Proekspert, Silen ja Cleveron.

Disaini meistriklass annab välja 10 000€ suuruse peapreemia disaini ellurakendamiseks ettevõttele, kes läbib programmi kõige edukamalt!

Järgmine grupp alustab 2019. aasta sügisel, kandideerimine avatakse juba kevadel. Loe lisainfot siin.
 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse partneriks Disaini Meistriklassi elluviimisel on BDA Consulting, Brand Manual ja Design Minds.

Disaini meistriklassi projektijuht on BDA Consulting OÜ: disain@bda.ee