Alanud on kandideerimine Eesti Disainikeskuse Disainiturule

Sel aastal toimub armastatud Disainiturg Telliskivi Loomelinnakus

 

Järjekorras 11. Eesti Disainikeskuse Disainiturg toimub 6. detsembril 2020, kell 11:00 – 18:00, Telliskivi Loomelinnakus. Varasemalt Kultuurikatlas toimunud jõulueelne Disainiturg rändab sel korral Telliskivi Loomelinnakusse seetõttu, et Loomelinnak võimaldab inimesi paremini hajutada ning ühtlasi avab Disainiturg ka Telliskivi Loomelinnaku jõuluhooaja.

Disainiturulised on jagatud ära nelja erinevasse avarasse ruumi, mis kõik asuvad Loomelinnaku platsi ääres: Roheline saal, Fotografiska 0 korrus, Void ja Eesti Disainikeskuse uus kontor.

Facebooki sündmus

Fotol: Telliskivi Loomelinnak (Telliskivi 60a, Tallinn) © Kaupo Kalda


Disainiturule mahub sel korral kuni 70 disainerit erinevatest valdkonda-dest. Oma soovist turul osaleda palume täita ankeet hiljemalt 30. oktoobriks 2020.
Lõpliku valiku, kes pääseb Disainiturule kauplema, teeb professionaalne žürii: 

- Laura Nestor (fotograaf); 
- Marion Laev (EKA moelektor ja moestilistika eriala juht); 
- Pauline Marie Korp (Eesti Disainiauhinnad 2020 Noor Püss - aasta parim noor graafiline disainer);
- Urmas Lüüs (EKA Disainiteaduskonna lektor);
- Katrin Tomiste (Eesti Disainikeskuse turundusjuht)

Täida Disainiturul osalemise ANKEET SIIN

Osavõtutasu disainiturul on 45 € + KM. NB! Osavõtutasu ei sisalda laua renti. Disaineri käsutuses on ca 2x2m suurune ala + elekter (Suurema ala soovil lisandub osavõtutasule lisatasu, mis tuleb eelnevalt Disainikeskusega kokku leppida kaire.rannik@disainikeskus.ee )

Disainiturul osaleja võiks ise kaasa võtta:

-       laua
-       riiuli(id)
-       mõne muu eksponeerimistarviku (stange, vaip, peegel, valgusti jne)

Eesti Disainikeskus avaldab turule pääsenud disainerite nimed EDK veebilehel (www.disainikeskus.ee) kui ka ankeedis antud e-posti teel novembri alguses. Neid, kes valituks ei osutunud, eraldi teavitust ei saadeta.

Disainiturule on oodatud järgmiste kategooriate esindajad:

-       mood
-       keraamika
-       ehted
-       klaas
-       toode ja elustiil
-       nahk
-       lapsed
-       tekstiil
-       illustratsioon/foto/trükis
-       jpm

 

MTÜ Eesti Disainikeskus korraldab nüüdseks regiooni suurimaks disainituruks kasvanud sündmust sel aastal juba 11. korda. Disainiturule on sel korral oodatud eelkõige põnevaimad kohalikud disainerid ja disainibrändid. Nii nagu ka varasematel aastatel, vastutab disainituru ja turul osalevate brändide kommunikatsiooni eest Eesti Disainikeskus.

Disainiturulistel palutakse desifintseerida käsi, hoida distantsi ning vajadusel kanda maski. Korraldajad jälgivad kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses covid-19 puhanguga sündmuse toimumise ajal kehtestatud.

Lisainfo: kaire.rannik@disainikeskus.ee


disainiturg