Aasta Disainitegu 2022

Juba teist korda antakse Eesti Disainiauhinnad 2022 raames traditsioonilistele valdkondlikele auhindadele lisaks välja auhinnad ka valdkondadeülestes kategooriates Disainimuutja ja Disainitegu.


Kes väärib Aasta Disainitegu auhinda?

Disainiteo auhinda antakse välja tegude eest, mis on disaini mõistmist või kasutamist kõige enam mõjutanud. See ei ole auhind disainerile (v.a. kui disainer on teinud midagi silmapaistvat kodanikuna, väljaspool oma tavapärast tööd), kuna tunnustuse eesmärk on tõsta esile silmapaistvaid tegevusi või sündmusi ühiskonnas disainiteadlikkuse ja -kasutuse edendamisel ning disainivaldkonna arengute mõjutamisel. Auhinda väärivad isikud või organisatsioonid, kelle eestvedamisel või toel see on tehtud. Olgu siis hariduses, ettevõtluses, avalikus sektoris, sotsiaalmeedias, trükipaberil, näitusesaalis või mujal.

Aasta Disainitegu auhinnakonkursile on oodatud viimase kahe aasta jooksul toimunud ettevõtmised, sündmused või muud saavutused, millega on märkimisväärselt panustatud ja mis on positiivselt mõjutanud disainiteadlikkuse kasvu ühiskonnas / disainivaldkonna arengut / tarka disainikasutust ja disainil põhineva ettevõtluse arendamist. Tegemist võib olla ka silmapaistva teoga, mille algus ulatub varasemasse aega, aga mida on läbi viidud ka viimase 2 aasta jooksul ja mis ei ole varem Disainiauhindadel tunnustatud. Aasta Disainitegu auhinnale kandideerimine / kandidaatide esitamine on TASUTA ning auhinnale saavad esitada kandidaate / kandideerida nii isikud, ettevõtted, asutused kui ka disainiagentuurid.

Esita ise või anna meile märku, kui tead kedagi, kes on millegi silmapaistvaga hakkama saanud. Tunnustame koos häid tegusid!


Täpsemalt saab Aasta Disainitegu tingimustega ja kandidaatide esitamisega tutvuda siin: www.eestidisainiauhinnad.ee/konkurss/valdkonnaulesed