Teenusedisaini töötuba avalikule sektorile

IMG 1260

 

Töötoa eesmärk on anda osalejatele arusaam teenusedisaini olemusest, võimalustest ja tööriistadest avaliku sektori kontekstis, õppida teenusedisaini tööriistu kasutama ja neid praktikas rakendama, inspireerida osalejaid kasutama teenusedisaini enda haldusalas olevate avalike teenuste arendamisel ning olema asjatundlikud disaini tellijad.

Eesti avalikus sektoris on väga põhjalikult tegeletud e-teenuste arendamisega, kuid pakutavad teenused ei ole alati kasutaja vajadustest lähtuvad. Hea avalik teenus (nii füüsiline kui ka e-teenus) on meile arusaadav, lihtne, mugav ja mis kõige tähtsam – vastab inimeste tegelikele vajadustele, on kasulik ja kasutatav. Teenusedisain tegelebki just sellega, kuidas ehitada teenus üles kasutajavaatest lähtuvalt.

Kellele?

Töötuba on mõeldud avaliku sektori juhtidele, vahejuhtidele ja teenuste "omanikele". Seminaril saab osaleda 15-20 inimest.

Mis? Kuidas?

Saadakse ülevaade kasutajakesksest mõtlemisest, tutvutakse teenusedisaini tööriistadega ning rakendatakse neid kohe praktilise probleemilahenduse käigus. Seminaril keskendutakse reaalsetele teenustele, millega osalejad on seotud, et töötuba võiks osaleva organisatsiooni jaoks anda maksimaalselt praktilist väärtust. Töötoa jooksul jagatakse ka teisi praktilisi näiteid teenusedisaini rakendamisest nii Eestist kui mujalt.
Töötuba toimub kahel päeval.

Tulemus:

Töötoas osalemise tulemusel omab osaleja arusaama teenusedisaini olemusest, õpib vaatama avalikku teenust selle kasutaja vaatenurgast, õpib kasutama teenusedisaini tööriistu, hindama olemasoleva avaliku teenuse olukorda ja nägema kitsaskohti ning teenust süsteemselt arendama.

Kommentaarid koolitusel osalejatelt :

"Selliseid koolitusi tuleb korraldada rohkem!"
"Väga põnevad ja huvitavad 2 päeva olid. Tehke selliseid asju tihedamalt, et asjad muutuksid päriselt paremaks"
"See oli üks kasulikumaid koolitusi, kus ma osalenud olen"

Hind: Alates 1400€, millele vajadusel lisanduvad ka korralduse kulud (toitlustus, ruum jms) 

Küsi lisainfot ja võta ühendust:

Jane Oblikas

6311508
jane@disainikeskus.ee