SEL REEDEL SELGUVAD PARIMAD EESTI DISAINERID

Disainiöö raames toimuv gala leiab aset Lilleküla jalgpallihallis, Asula 4b, A le Coq Arena kõrval.

Piletid on müügil Piletilevis.

Sel aastal laekus konkursile kõikides kategooriates rekordarv töid. „Konkurents on ülitihe - oma parimad tööd on esitanud kümned oma ala tipptegijaid, mis tee auhinnatseremoonia kindlasti pingeliseks ja põnevaks," on Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas veendunud.

Õhtut juhivad Liisi Eesmaa ja Jaak Prints ning auhinnatseremoonia lõpetab koreograaf, programmeerija ja interdistsiplinaarse kunstniku Taavet Janseni spetsiaalselt selleks õhtuks valminud projektsiooni ja tantsija vaheline duett "Digitaalne kosmosereis".

Nominentide töödest koostatakse näitus, mis avatakse 25. septembril kell 15.30 Teater NO99-s. Näitusel on väljas 2013.-2014. aasta Eesti disainimaastiku teenuse-, graafilise ja veebidisaini ja tootedisaini paremik ning noore disaineri auhinna SÄSI ja Noore Püssi nominendid.

Eesti Disainiauhindu antakse Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu, Teenusmajanduskoja, ADC*Estonia ja Eesti Kunstiakadeemia poolt välja aastast 2012 eesmärgiga väärtustada, tunnustada ja propageerida head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult.

Eesti Disainiauhinnad 2014 peasponsor on TransferWise, suurtoetajad on BDO, Antalis, Kitman Thulema, Lexus.