Juba sel reedel avatakse Londoni moenädalal Eesti moedisainerite väljapanek

Eesti väljapanek paikneb sel aastal strateegiliselt olulisel kohal – koos viieteistkümne teise riigiga Londoni Moenädala keskuse Somerset House'i vahetus läheduses industriaalsel galeriipinnal. Koos nelja noore disaineriga on galeriis eksponeeritud ka osa Tanel Veenre kureeritud Eesti moedisaini näitusest KAAMOS. Näitusele on kuraator valinud parimad näited 20 eesti moedisaineri loomingust. Et väljapanekule ka ajaloolist tausta anda, linastub näituse avamisel Eha Komissarovi spetsiaalselt näituse jaoks kokku pandud lühifilm "Külm sõda ja mood".

Estonia MaritILISON MaikenStaak7 v
Marit Ilison

Eesti Disainikeskuse projektijuhi Sirli Nõmme sõnul on juba praegu huvi Eesti disainerite vastu väga suur ja ootused kõrgel. "Eelmise aasta võit on Eesti moedisainile toonud nii meedia kui ka moeringkondade poolt suurt tähelepanu, mida selle aasta väljapanekuga soovimegi realiseerida," ütles Nõmm. Londoni moenädal on parim paik alustavale ja avangardselt mõtlevale disainerile. "Sinna voolavad üheks nädalalõpuks kokku tuhanded disaineritalente otsivad teravapilgulised moeskaudid," lisas Tanel Veenre.

Estonia KartPoldmann VirgeViertek6 v
Kärt Põldmann

Alustavatele disaineritele suunatud väljapanekul osalevad Marit Ilison (mantlikollektsioon "Magada tahaks" ja naistekollektsioon "Teine"), Jonurm meeste ja naiste parkadega, Sille Sikmann meeste käsitöökingadega ning Kärt Põldmann naiste ja meeste käsitöökingadega. Marit Ilisoni nõukogude aegsetest villastest tekkidest mantlid mõtestavad kaamoslikku unenälga pakkudes oma eriskummalise esteetikaga korraga nii nostalgilisi kui eksootilisi noote. Jonurme stiil on kaasaegselt väljapeetud ja dekonstruktiivne – mattide mustade kangaste kihtidest moodustavad terved maastikud inimkehal. Kärt Põldmanni kingadisain lennutab tänasesse aristokraatlikku kuldaegade sära ja teeb igast kandjast kuningapoja (või -tütre). Sille Sikmann on tuntust kogunud lahedate meeste jalanõudega, milles dändilik edevus on saanud igapäevaselt cooli ja maskuliinse puudutuse.

KAAMOS näitusel osalevad: Karolin Kuusik, Vera Lustina & Dmitri Knut, Marta Moorats, Britt Samoson, Riina Põldroos, Liisi Eesmaa, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo, Laivi, Vilve Unt, Kai Saar, Anu Lensment, Triinu Pungits, Joanna Kivihall, Xenia Joost, Liina-Mai Püüa, Kristel Kuslapuu, Tiina Talumees, Lilli Jahilo ja Eve Hanson (Ivo Nikkolole).

Estonia JoNurm AlanProosa1 v
Jonurm

Eesti disainereid koondav näitus toimub Briti Moenõukogu ja Briti Nõukogu ühisprojekti International Fashion Showcase raames. Väljapaistvaid disainereid esitlevaid riike valiti sel aastal projekti osalema 30.

Eesti näitus Fashion Now: Estonia on aadressil 180 THE STRAND, WC2R, LONDON avatud 13.-23. veebruaril 10-18

Ürituste ajakava:

Reede, 14. veebruar kell 18-21 näituse avamine ja filmiõhtu "Mood ja külm sõda" koos Eha Komissaroviga
Laupäev, 16. veebruar kokteilipidu koostöös ajakirjaga Notion

Projekti toetavad: Eesti Saatkond Londonis, EAS Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Välisministeerium, Kultuurkapital, British Council, British Fashion Council.

Näituse kuraator: Tanel Veenre
Näituse disain: Hannes Praks
Graafiline disain: Stella Skulatšjova, Kerli Virk
Korraldajad: Eesti Disainikeskus, Eesti Saatkond Londonis

Disainerite lingid:

Maritilison.com
Kärtpõldmann.com
scheckmann.com
jonurm.com

http://www.facebook.com/FreshEstFocus

 

www.britishfashioncouncil.com

 

Eesti Disainikeskus on disainivaldkonna arendaja, disainialase info, teadmiste ja oskuste koguja ning vahendaja. Eesti Disainikeskuse missioon on teha disain nähtavaks, teadvustada disaini kui lisandväärtuse andjat ning luua disaini arenguks inspireeriv, innovaatiline ja koostööle suunatud keskkond