Eestisse tuleb seminari pidama graafilise disaini superstaar Stefan Sagmeister

"Stefan Sagmeister on karismaatiline kuju nii laiahaardelise ja isikupärase disainerina kui ka sõnaka esinejana, kes suudab selgitada oma tööprotsessi ja arusaamist disainist ka laiemale publikule. Tema looming ulatub puht-kommertstöödest nagu Levise reklaamid või firmagraafika kunstiprojektideni mitmel pool maailmas," kommenteerib graafiline disainer ja kriitik Tõnu Kaalep. 

Laiema avalikkuse hulgas on Sagmeister tuntust kogunud Grammy auhindadega pärjatud plaadikaante kujundustega sellistele artistidele, nagu Rolling Stones, Lou Reed, Aerosmith, Pat Metheny jpt. Sagmeister on oma disaini- ja elufilosoofia talletanud raamatutesse ("Made you look", "Things I have learned in my life so far"), filmi "Happiness" ning lugematutesse loengutesse ja näitustesse. Provokatiivsete ja kohati ka šokeerivate lahenduste kõrval (näiteks 1990ndatel reklaamis Sagmeister seminari enda kehale sisselõigatud kirjadega plakatiga) on Sagmeistri ja tema partneri disainibüroo Sagmeister&Walsh tähelepanuväärsed ka selle poolest, et firma meeskond läheb iga seitsme aasta tagant palgalisele hingetõmbe-inspiratsioonipuhkusele. 

"Sagmeisteri külaskäik Eestisse on näide Eesti disaini jätkuvale avardumisele laia maailma suunas, ideede vahetusest, lihtsalt võimalusest siinse erialakogukonna jaoks kohata ühte graafilise disaini tipptegijat," lisab Tõnu Kaalep. 

Seminar-töötuba toimub 13. aprillil kell 9.30-17.30 Swissotelis. Seminari modereerib Dan Mikkin.

Lisainfo ja registreerimine siin

Sagmeister&Walsh kodulehekülg: http://www.sagmeisterwalsh.com/