Eesti Arhitektide Liit tähistab 90. juubelit omanäolise näitusega

Muuseumisse ehitatud omapärasel maastikul jalutades saab ülevaate Eesti Arhitektide Liidu olulisematest eesmärkidest, võitudest ja sekkumistest esimese vabariigi janõukogude perioodil ning täna. 

„Juubelinäitus on läbilõige 90-aastase liidu tegevusest. Nagu hoonegi puhul, kus iga valitud lõikekoht iseloomustab hoonet natuke erinevalt, nii on ka Soolalao näitus autori poolne nägemus arhitekti rollist ja selle muutumisest ajas. Loodan, et vaadates minevikku, näeme seal ka märke tulevikust," selgitas Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere näituse ideed. 
Kuraatornäitusel „Jäljed" on kasutatud paljusid erinevaid kunstivorme, alustades graafikast lõpetades animatsiooniga, et anda edasi kõige olulisem,mis on 90 aasta jooksul Eesti arhitektuuris ja arhitektide liidus toimunud.

Näitus avab arhitekti töö telgitaguseid, võimaldab teha tutvust Eesti Arhitektide Liidu liikmetega, veeta aega juubeliks loodud raamatukogus ning vaadata Peeter Brambati filmi „Maja", mille esilinastus toimub näituse avamise õhtul 7. oktoobril. Näituse avamisel esitletakse ka ajakirja „EestiArhitektuur 2010", mis annab ülevaate Eesti Kultuurkapitali 2010. aasta arhitektuuri preemia nominentidest.

„Näitusel saab tutvuda Soome Rovaniemisse planeeritud Arktika keskuse võistlustööga „Silverwhite", kus osales muuhulgas toonane kirjanik Lennart
Meri. Ilmselt on paljudele uudiseks töö, millega Vilen Künnapu, Ain Padrik ja Andres Siim 1988. aastal Los Angelese´i hiiglasliku kultuurikeskuse konkursil osalesid. Seda on peetud üheks sajandi huvitavamaks arhitektuurikonkursiks ning meie arhitektid said seal teise koha. Eesti 20. sajandi arhitektuurist annab ülevaate ka Leonhard Lapini teos „Eesti arhitektuurisajandi male," rääkis näituse kaaskuraator Mait Väljas.

Vilen Kunnapu_Ain_Padrik_kirjanik_Lennart_Meri._Soome_R_ovaniemi_Arktika_keskuse_voistlustoo_1983_eripreemia

Näitus jääb avatuks 11. detsembrini Eesti Arhitektuurimuuseumis Tallinnas Ahtri 2.

Täpsem info www.arhitektuurimuuseum.eeja Eesti Arhitektide Liidu kodulehelt http://www.arhliit.ee/

Lisainfo:

Heldi Ruiso
Eesti Arhitektide Liidu projektijuht
Mob 5399 2373
Heldi.ruiso@gmail.com