DMI konverents

Juba järgmisel nädalal, 18.-19. mail toimub Amsterdamis iga-aastane mainekas DMI Euroopa disainjuhtimisteemaline konverents. Seekordse, 15. Euroopas toimuva konverentsi teemaks on Value of Design, Re-Inspired.
Eesti Disainikeskuse eestvedamisel on Eestist konverentsile sõitmas 9-liikmeline delegatsioon.

"Igapäevaselt avastame me üha uusi ja huvitavaid disainikasutamise viise väärtuse loomiseks nii ettevõtluses kui ühiskonnas – traditsioonilistest identiteetide, pakendite ja toodete disainist elamuste ja suhtluse loomiseni ning sotsiaalse ja ärilise innovatsionini," avavad korraldajad konverentsi sisu. "Meie suurimaid väljakutseid on oma kasvava teadmistepagasi jagamine kolleegidega erinevatest eluvaldkondadest ning neile disaini võimaluste tutvustamine."

Kahel konverentsipäeval arutletakse läbi disaini loodavate väärtuse ja lahenduste üle ning analüüsitakse, kuidas neid väärtusi erinevates organisatsioonides tutvustada. Interaktiivsete sessioonide ja vaheaegade jooksul kaasatakse osalejaid aruteludesse nii disaini väärtuses kui ka teistele valdkondadele tutvustamise üle.

Ettekannetega astub üles nii ettevõtlus-, disaini- kui akadeemilise maailma koorekiht, kelle hulgas on ettevõtete juhid, disainidirektorid, teadlased, rektorid jt. Lisainfo konverentsi, ettekannete ja esinejate kohta leiate SIIT.

Lisaks värskele vaatenurgale disainile, ettevõtlusele ja strateegilisele juhtimisele pakub konverents ka suurepärast võrgustumise võimalust disainerite, disainijuhtide ja ettevõtjatega üle Euroopa.

DMIst

DMI on rahvusvaheline mittetulundusühendus, mis tegeleb disaini tutvustamisega äristrateegia olulise osana ning sellealase teadlikkuse tõstmisega. DMI loodi 1975. aastal ja on tänaseks kujunenud rahvusvaheliseks disainijuhtimise teabekeskuseks, mis pakub oma konverentside, seminaride, liikmesprogrammide ja publikatsioonide vahendusel hindamatuid disainijuhtimise alaseid teadmisi ja töövahendeid.

Eesti Disainikeskus (EDK) on DMI akadeemiline liige. 2009. aastal osales EDK delegatsioonis DMI konverentsil Milanos 12 Eesti esindajat, 2010. aastal Londonis toimunud konverentsil 13 osalejat Eestist.

Projekti elluviimist perioodil 27.aprill - 1. august 2011 toetab Euroopa Sotsiaalfond EASi Teadmiste ja oskuste arendamise programmi vahendusel.

eas yhevarviline_logo_sinine_VEEBEL Sotsiaalfond_horisontaal