Dan Mikkini fotonäitus "Tosin"

1998 aasta mais käis mööda Tallinnat metoodiliselt ringi ringi üks disainer, nimetu kom-paktkaamera käes, ja jäädvustas kodulinna. Mitte tavapäraseid turismivaateid, vaid tänavanurki, mis olid kohe-kohe muutumas – või vähemalt muutust väärisid. Dan Mikki-nil oli plaan – saab mis saab, tosina aasta pärast käib ta kõik need kohad uuesti läbi ja võtab uuesti üles.

Nii saigi – mullu kevadel ristles ta kuu aja jooksul vana fotoalbumi­ seltsis, seekord rel-vastatud korraliku­ statiivi ning vananemismärke­ ilmutava digipeegliga Nikon D70. Eesmärk oli talletada linna muutu­mist­ üsna lühikese aja jooksul – ning kohati tegi Tal-linn uskumatuid metamorfoose. Mõnel pool aga ootasid augud alles täitmist.

Tulemuseks on subjektiivne vaade ühe linna arengule – või siis taandarengule. Kuidas ja kas muutub linn üsna lühikese aja, tosina aasta jooksul, saab nüüd näha näitusel sa-longis Hektor Light. Väljas on 40 paarispilti, kuraatoriks Urmas Luure. Põgusama üle-vaate projektist saab facebook'ist, grupp Tosin.

Näituse avamine on avatud 22. septembrist Tallinnas, Pärnu mnt 158.

---

Dan Mikkin on 1993. aastast tegutsenud disainer, kes on viimased paar aastat partner Eesti esimeses brändingu ja teenusedisaini büroos Brand Manual.

Tööst vabal ajal kujundab raamatuid ja käib fotoaparaadiga ringi. Enamasti jäävad tema objektiivi ette kohad, majad ja pisiasjad.