Brand Manual avas oma esimese välisesinduse Stockholmis

 

Sellega seoses on aset leidnud mõned olulised muudatused ja täiendused meie meeskonnas. Esiteks liitus Brand Manualiga tiimiga Göran Crafoord, kes hakkab juhtima uut ettevõtet Brand Manual Sweden AB. Göranil on üle 25 aasta kogemust kommunikatsiooni ja marketingi vallas nii strateegia- kui ka loovjuhina. Tema tugevuseks on inimeste alateadlike motivaatorite mõistmine ning seeläbi sihtgrupi reaalsetele vajadustele vastavate teenuste kujundamine.

Enne Brand Manuali oli Göran tegev- ja loovjuht B2B ja avalike organisatsioonide teenindamisele spetsialiseerunud büroos Clinton Agency, mis juhindus teatud määral ka teenusedisaini põhimõtetest. Seetõttu kulges tema ületulek Brand Manuali uskumatult ladusalt ning tema lähenemine tööle on juba positiivselt mõjutanud Brand Manuali metoodika ja tööprotsesside arendamist.

Stockholmi projekti elluviimiseks siirdus oma sünnimaale tagasi üks Brand Manuali asutajatest, J.Margus Klaar, kes on enamiku elust elanud erinevates välisriikides ja viimased 20 aastat Eestis. Alates 2009. a on ta ehitanud Brand Manuali kindla teadmisega, et ettevõtte oskuste ja meekonna kasv võimaldab laienemist rahvusvahelisele turule.

Margusel on üle 20 aasta kogemust strateegilise turunduse, kommunikatsiooni, reklaami ja teenusedisaini alal. Tema käe all on sündinud tööriistad ja metoodika, mis on muutnud Brand Manuali teenusedisaini valdkonna teerajajaks kogu Põhja-Euroopas.

Göran ja Margus, koos taustajõududega Tallinnas, asuvad Brand Manual Sweden'ist tegema Rootsi parimat teenusedisaini ettevõtet.