Abilaua konkursi võidutöö on Veiko Liisi Move - O - Round

žürii koosseisus Eileen Blackmore (House of Design Groningen), Bart Vos (Vos Interieur loovjuht, disainer) ja Jane Oblikas (Eesti Disainikeskus) tõid Veiko Liisi laua puhul esile idee lihtsust, haaravust ja praktilisust – tegemist ei ole pelgalt lauaga, vaid tootega, mille peal saab ka istuda ja kus sees asju ladustada.

Eesti Disainikeskus andis välja eriauhinna Aap Piho lauale Drunk Gentleman, mis eristus enim teistest oma lihtsa, paindliku ning tervikliku idee poolest. Laud on nutikas, lõbusa taustaloo ja suure ekspordipotentsiaaliga. Disainikeskus pani võitjale välja aastase liitumise Eesti disainibüroode võrgustikuga ja võimaluse osaleda 300€ väärtuses Eesti Disainikeskuse poolt korraldatud koolitustel ja seminaridel. 

Eesti Disainikeskuse ja House of Design Groningeni koostöös korraldatud konkursile laekus kokku 16 erinevat abi-, kohvi- ja diivanilaua ideed. "Kõik võistlustööd olid erinäolised ja lahendasid lähteülesande vähemalt kümne erineva nurga alt, kasutades nii jätkusuutlikke materjale, nutikalt ruumisäästvaid ideid kui ka põnevaid vormimänge. Värskete ideede seast oli žüriil viie parima välja valimine omajagu raske ülesanne, aga Hollandi ja Eesti arvamused olid üllatuslikud üksmeelsed," kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Žürii valis välja viis nominenti märgusõnadega: A Drunk Gentleman, Move - O - Round, PET, S-Table ja Round - A - Tree.

Nominentide tööd on väljas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis näitusel "Disain välja!" kuni 1. juunini.

Vos Interieur on Hollandi üks vanimaid disainipoode, mis on disainerite ja mööblivalmistajate perekonnale Vos kuulunud juba 102 aastat. Groningenis asuvat hiiglaslikku disainipoodi juhivad disainer Bart Vos ja tema poeg Marco Vos.