Aasta Tekstiilikunstnikuks valiti Mare Kelpman

Eesti Tekstiilikunstnike Liit tunnustab igal aastal oma parimaid. Sel aastal tegi otsuse zürii, mille koosseisu kuulusid Anu Kalm (graafik, EKL), Kai Lobjakas ja Merike Alber (kunstiteadlased, ETDMuuseum), Terje Kallast (sisearhitekt), Tiina Kolk (ajakirjanik, "Postimees"), Aune Taamal (tekstiilikunstnik, ETeKL) ning Ene Pars (Aasta tekstiilikunstnik 2010).

Aasta Tekstiilikunstnikuks valiti Mare Kelpman, kelle 2011. aasta näitusetegevus on olnud märkimisväärselt mitmekülgne. Silmapaistvale ja uuendusmeelsele loomingule lisaks teame teda ka tekstiilidisaini õppejõuna. 2011 a novembris ja detsembris toimunud isiknäitusel "Lood" on mitu tähendust. Piltvaipade seeria, mis küll kootud digitaalsetel zakaartelgedel, on traditsioonilise tekstiili ja digitaaltehnoloogia ühiskunst. Samas on see väga isikliku tausaga, sest must-valgete fotodena tunduvad tekstiilkompositsioonid mõjuvad südamlikult ja veenvalt. Innovatiivsus ja katsetamisvajadus on tajutav ja nähtav nendeski vaipades: on kasutatud Jaapani päritoli peenikest paberlõnga, pehmet puuvillast ja läikivat polüestrit ning seda kõike miksitud veel erinevate materjalidega, mis jätavad justkui kulunud mulje. Tundlike tekstuuride ja etnograafiliste kangakirjade koosmõju võimendub läbi ülimoodsa tehnoloogia. Mare Kelpman on tekstiilidisainer, kes katsetab uute tehnoloogiliste võimalustega, ta on innovaatiliste, arukate tekstiilide koolkonna rajaja Eestis.

Mare Kelpman__Lood_5_

Tunnustatud tekstiilikunstnikke premeeritakse 28. märtsil kell 18 Lühikese Jala Galeriis, näitus avatud Hop Galeriis 17.00-18.00

Tekstiilikunstnike töid saab näha Lühikese Jala Galeriis 29.03 - 03.04 Hop Galeriis 29.03 - 17.04.