5 küsimust IDE: projektijuhile Marii Reimannile

 ☞ Mis sulle IDE juures meeldib?

Meeskond on eriti vahva! Väga andekad ja professionaalsed inimesed, kes oma tiheda graafiku juures ikka leiavad selle aja, et käia koolides õpilasi inspireerimas ja õpetamas. Ja muuhulgas saab nendega väga palju naerda!
Noored ise ka – nad on enamjaolt tunduvalt leidlikumad ja andekamad, kui nad ise veel teavad. IDE on hea võimalus luua õpilastele see keskkond, kus nende enda head ideed esile saavad tulla.

☞ Milline on kõige ägedam projekt/töö, millega tegelenud oled?

Tööalaselt on olnud tõeliselt põnev projekt Eesti Disainiauhinnad. Mõnus väljakutse on olla millegi uue ja suure loomise juures. IDEga on samuti olnud väga lahe tegeleda. Ühelt poolt anda noortele edasi midagi tõeliselt vajalikku ja samas kuulda nende ulmelisi ideid. Ja lahe on see, et need pöörased ideed kusjuures on täiesti teostatavad.

☞ Milline on sinu unistuste töö või projekt?

Midagi sellist, kus saaks koostöös andekate loominguliste inimestega teha midagi sotsiaalselt väga olulist. Midagi konkreetset, vajalikku ja põnevat, mis reaalselt vajaduses olevate inimeste elus nähtavaid muutuseid tooks.

☞ Mida sa teed, kui sul ühtegi projekti hetkel käsil ei ole?

Praegu olen natuke talveunes, kui aus olla. Kuum tee, paks tekk ja head filmid.
Aga vahel olen ikka aktiivsem ka – meeldib näiteks head live muusikat kuulamas käia ja muidugi reisida kui vähegi võimalik.

☞ Mida ütleb sinu lemmik T-särk?

Lemmik T-särk on ühe Tais toimunud jooksuvõistluse särk, mida paljud Birma põgenikud Kareni hõimude külades kannavad ja minul õnnestus ka neilt üks saada:
„For a million villagers in Burma running is not a choice"