5 ettevõtet otsivad Disainibuldooseris kasvuallikat

TonuTunnel Disainibuldooser-avaohtu Jane Oblikas

Osalevateks ettevõteteks on Wermo AS (mööblitööstus), Ritico OÜ (jalatsitööstus), Rexest Grupp OÜ (plastitööstus), Sami AS (metallitööstus) ja Chemi-Pharm AS (keemiatööstus). Ettevõtetega teevad koostööd disainijuhid Kaarel Mikkin, Maarja Mõtus, Alari Orav, Katrin Kull ja Ants Lusti.

Ettevõtete ja disainijuhtide paarid:

- Masinatootja Sami ja Kaarel Mikkin
- Mööblitootja Wermo ja Ants Lusti
- Jalatsitootja Omaking ja Maarja Mõtus
- Plastikpakendijäätmetest ehitusmaterjalide tootja Plastrex ja Katrin Kull
- Desinfektsiooni- ja puhastusvahendite tootja Chemi-Pharm ja Alari Orav

Programmis osalevat ettevõtete eesmärgid ja ootused on suured – alates tooteperekonna korrastamisest ja identiteedi loomisest kuni selleni, et uue programmis loodava tootegrupi käive peab aastal 2017 olema vähemalt 1 miljon eurot.

"Kõigi ettevõtete eesmärk on oma lisandväärust kasvatada läbi tootearenduse ja kliendikesksema toodete pakkumise. Eesti tööstus on murrangulises hetkes, kus efektiivsuse tõstmisest enam ei piisa, sest hinda see tõsta ei võimalda. Kõik Buldooseris osalejad on tootmise efektiivsuse poolest edukad ja see võimaldab investeerida toote- ja teenusearendusse, sealhulgas disaini," kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Disainibuldooser algab disainiauditiga, mis lõpeb lähteülesandega disainiteenuse tellimiseks. Auditi eesmäk on välja selgitada ettevõtte tegelik vajadus ning disainikasutuse potentsiaal ja tegevuste tähtsuse järjekord. Seejärel viiakse ellu esimene etapp koostöös disainijuhiga, kes nõustab kogu disainiostu protsessi. Ettevõtetel on võimalus teha koostööd Eesti kogenud disainijuhtidega, kelle leidmine koostööpartneriks ei ole tavaolukorras lihtne.

Disainibuldooseri projekti toetab EAS läbi Regionaalarengu fondi.

Vaata pildigaleriid avaüritusest Facebookist.