Praktiline ringmajanduse ja ringdisaini koolitus ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘

‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ on praktiline ja loov kahepäevane ringmajanduse ja ringdisaini koolitusprogramm uuenduslike toodete ja teenuste arendamiseks, mis on suunatud nii alustavatele ettevõtjatele, juba tegutsevatele ettevõtjatele (toote- ja teenusearendajad, juhid) kui ka professionaalsetele disaineritele (teenusedisainerid, tootedisainerid, digi jt ).

Kuupäevad: 22. ja 23. jaanuar 2020 
Kellaaeg: 1. päev 9:00 - 19:00/2. päev 9:00 - 15:30
Koht: Seminariruum Lutheri masinasaal, II korrus (Lutheri Kvartal, Vana-Lõuna 39/1-9, Tallinn)
Osalustasu: 200 € + km inimese kohta*
* Eesti Disainikeskuse võrgustiku liikmetele: 160 € + km
NB! Koolitus toimub inglise keeles
KOHTADE ARV PIIRATUD!
Facebooki sündmus

REGISTREERI SIIN (registreerimise tähtaeg on 10. jaanuar 2020)

PÄEVAKAVA
NB! Esimese koolituspäeva lõpus külastame ettevõtet Lindström, mis tegeleb tekstiilide renditeenusega ning järgib ringmajanduse põhimõtteid, et vähendada materjalikulu, tegevuskulusid ja jäätmete hulka ning seeläbi ka ettevõtte enda ja selle teenindatavate klientide tegevusest tekkivat ökoloogilist jalajälge.

‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ sisaldab teemasid:

– Intensiivne sissejuhatus ringmajandusse ja ringdisaini.
– Kuidas minimeerida oma toodete või teenuste keskkonnajalajälge?
– Kuidas kasutada uusi tööriistu ja meetodeid, mille on välja töötanud ringdisaini eksperdid?
– Mis kasu on ringmajanduse ja ringdisaini tugivõrgustikku kuulumisest?

Eelised ettevõttena kui olete läbinud Learning Factory koolituse:

– Püsite konkurentsis – oskate paremini kasu saada ringmajanduse võimalustest;
– Oskate kasutada ringdisaini innovatsioonimootorina;
– Saate teada, kuidas tugevdada oma mainet jätkusuutliku ettevõttena;
– Oskate optimeerida protsesse, tooteid ja teenuseid ning säästate sellega kulusid;
– Saate esialgse lahenduse oma probleemile, juhul kui olete tulnud koolitusele oma ideega.

Koolitajad:


Tapani Jokinen
Tapani on Fraunhofer IZMi disainikonsultant, strateegilise ja ringdisaini nõustaja. Lisaks on ta Soomes jätkusuutliku puzzletelefoniga tegutseva Soome idufirma Circular Devices peadirektor. Enne disaininõustamist ja Puzzlephone'i oli ta Microsoft/Nokia disainiportfelli ja strateegia juht. Tapani poolt disainitud tooteid on kogu maailmas müüdud üle 400 miljoni, sealhulgas ikooniks saanud Nokia 3310. Tapani on ühtlasi ka üks ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘ koolituse autoritest.

Ronja Scholz
Ronja on TUB/ Frauenhofer IZM elektroonikaülese jätkusuutlikkuse õppetooli teadur ja teenusedisainer. Juba tööstusdisainiõpingute ajal keskendus ta ökoloogilisele disainile ning jätkusuutlike toodete ja kasutajakogemuste loomisele. Ronja on töötanud disaini-meeskondades üle kogu maailma, kus ta on kasutanud teenusedisainimeetodeid innovaatiliste kasutajakesksete toodete loomiseks. Enne TU Berlin Fraunhoferi IZM-ga liitumist on ta töötanud innovatsioonijuhi ja teenusedisainerina erinevates meeskondades 3D-printimise ja nutika tootmise valdkonnas, uurides võimalusi uute ressursside säästmiseks tootmises ja tarneahelate loomises. Ronjal on kogemus terviklike turupõhiste lähenemisviiside välja-töötamisel, mis arvestaksid inimesi, tehnoloogiaid ja äritegevust. Kogenud ja inspireeriva koolitajana aitab ta meeskondadel kasutada oma parimat potentsiaali.

Florian Hofmann
Florian on ringmajanduse ärimudelite ekspert. Ta on õppinud ärijuhtimist, keskendudes kvantitatiivsetele meetoditele, strateegilisele juhtimisele ja keskkonnaökonoomikale / loodusvarade haldamisele Münsteri ärikoolis ja San Diego osariigi ülikoolis (USA). Alates 2017. a oktoobrist veab Florian Technische Universität Berlin doktorantuuris rahvusvahelist uurimisrühma projekti „Vananemine kui jätkusuutlikkuse väljakutse“, mis koosneb Fraunhoferi IZM, Tehnoloogia- ja ühiskonnakeskuse ning Nano osakonna teadlastest.

Lisainfo Learning Factory kohta ECO Design Circle veebilehel .
Ringdisaini kohta rohkem infot ja materjalid leiad Disainikeskuse veebilehel: www.disainikeskus.ee/ringdisain


Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.