Ringmajanduse “KUIDAS?” sessioon 10: Digiteenuste (nähtamatu) jalajälg

Ringmajanduse “KUIDAS?” sessioon 10: Digiteenuste (nähtamatu) jalajälg

Kuupäev: 14. märts 2023
Kell: 15:00 - 16:30

Teema: Märtsikuisel “Kuidas?” veebinaril kõneleme jätkusuutlike digiteenuste teemal. Mida peab disainiprotsessis silmas pidama, et muuta digitaalse teenuse või -toote jalajälg jätkusuutlikumaks ja kas digiteenuste väljatöötamisel saab rakendada ringmajanduse põhimõtteid? Kuuleme kogemuslugusid ja nõuandeid valdkonna ekspertidelt.

Keel: eesti
Koht: ZOOM / (lingi saadame registreerunutele)
Maksumus: tasuta
Sihtgrupp: ettevõtjad ja ettevõtete esindajad, disainerid, ringmajanduse eksperdid, tootearendajad, turundajad ja kõik teised huvilised


REGISTREERI END VEEBINARILE


Esinejad: 


Raina Jürgens, Telia protsessijuht - “Rohelise pakkumise teekond”

Raina tegeleb Telias igapäevaselt erinevate protsessijuhtimise teemadega, töötervishoiu ja-ohutuse ning keskkonnajuhtimisega, sh keskkonnateemade koordineerimine, Telia süsinkujalajälje kaardistamine, töötajate koolitamine. Samuti on Raina Telia roheliste pakkumiste meeskonnas ja alates 2023. aastast ka digiprügi teema eestvedaja. Raina on õppinud keskkonnajuhtimist ja on hetkel lõpetamas TalTechi magistrantuuri tööstusökoloogia erialal. Keskkonnahoid, looduskeskkonna hindamine ja vastutustundlik käitumine on temaga kaasas käinud aastaid, samas üdini roheliseks Raina ennast ei pea.
Rait Matiisen, Helmes Design strateegilise disaini ärisuuna juht - “Digitaalne jätkusuutlikkus – päriselt?”

Rait Matiisen on Eesti juhtiva arendusmaja Helmes strateegilise disaini ärisuuna juht. Raidu juhitav Helmes Design on aidanud avaliku ja erasektori organisatsioonidel luua erinevaid kasutajakeskseid lahendusi: koos on parandatud kasutajakogemusi ja kasutajaliideseid, tehtud kvalitatiivseid hüppeid teenusedisainis ja disainisüsteemides. OECDst ÜROni, CERNist Piletilevini, Statistikaametist Medicumini - disainmõtlemine toob kasu kõigile osapooltele – nii teenuse/toote kasutajale, osutajale kui ka ühiskonnale tervikuna.

Helmes on aidanud luua üle kolmandiku e-Eestist, toetanud erasektori ettevõtteid nende ärikriitiliste lahenduste rajamisel ning töö jätkub edukalt praegugi. Helmes pöörab projektides järjest rohkem tähelepanu sellele, kuidas nii disainiprotsessid kui tarkvaraarendus jätkusuutlikumaks muuta. Millal on digitaalne jalajälg üldse jätkusuutlik? Kuidas teha õigeid asju, mitte lihtsalt asju õigesti? Webinari raames tuleb juttu mõnedest selleks kasutatavatest põhimõtetest tarkvara ja digitaalsete teenuste arendamisel ning mõnedest näidetest, mida oleme klientide projektides kasutanud.Uku Kristjan Küttis, graafiline disainer, AKU asutaja & partner - “Keskkonnakeskne disain: 10 reeglit tulevikuks”

Uku Kristjan Küttis (s. 1982) on auhinnatud graafiline disainer. Disainibüroo AKU partner üks asutajatest. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias Tallinnas ja Rhode Islandi Disainikoolis USA-s.


Moderaator:

:

Tajo Oja / Disainistuudio Fraktal partner

Tajo on rohkem kui 20 aastat disainerina aidanud nii suuri kui väikeseid kliente siin- ja sealpool riigipiiri. Peamine fookus on viimastel aastatel liikunud go-to-market strateegiale ja tootejuhtimisele, disainikonsultatsioonile, digitaalse disaini strateegiale ning erinevate rakenduste väljatöötamisele.