Disainijutud: Avameelselt ja avatult disainiharidusest / KOHAD ON TÄIS!Vestlusõhtu toimub XVIII Disainiöö festivali raames.

21. september kell 17:00 - 19:00

Eesti Disainikeskuse kontoris / Telliskivi 60a/7, 2. korrus (Kivi Paber Käärid peal)


KOHAD ON TÄIS! REGISTREERIMINE SÜNDMUSELE ON SULETUD.


Seekordsetel Disainijuttudel räägime disainiharidusest, fookusega graafilisel disainil, selle hetkeseisust ja ees seisvatest väljakutsetest. Pisut täpsemalt räägime sellest, milline on tänane haridussüsteem ja millised on praktikute ja tööandjate võimalused selles kaasa rääkida või seda mõjutada. Oleme ühe laua taha kutsunud kõikidel tasemetel disainiharidust andvate koolide ja tööandjate esindajad.


Meie ette tulevad:

Tartu Kunstikool:

Kadi Kreis, Tartu Kunstikool, direktor

Kadi on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunstnikuna ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õpetajana. Ta on juhtinud Tartu Kunstikooli 2000. aastast alates, kui Eesti ainsat kutsehariduse tasemel kunstikooli sooviti sulgeda. Kadi juhtimisel võeti teadlikult kurss disainiharidusele ja keskenduti disaineritele praktiliste ametioskuste õpetamisele.


Fotol: Kadi Kreis


Kõrgem Kunstikool Pallas:

Jaanus Eensalu, Kõrgem Kunstikool Pallas, meediadisaini osakonna juhataja

Jaanus on maalikunstnik, graafiline disainer ja õppejõud. Oma loomingulise haridusteekonna on ta läbinud Tartu Ülikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus toimetab nii osakonnajuhatajana kui kaasprofessorina. Juba aastaid arendab ja juhib ta Pallases meediadisaini osakonda ning tegeleb meedia- ja reklaamidisaini küsimustega.


Fotol: Jaanus Eensalu


Eesti Kunstiakadeemia:

Ott Kagovere, EKA, graafilise disaini osakonna juht, professor

Ott on Tallinnas tegutsev graafiline disainer. Enne graafilise disaini õpinguid Eesti Kunstiakadeemias õppis ta filosoofiat Tallinna Ülikoolis. Hetkel töötab ta vabakutselise graafilise disainerina ja EKA graafilise disaini osakonnas juhi ja professorina.


Fotol: Ott Kagovere


Tööandjaid esindavad:

Piia Põldmaa, Taevas Ogilvy, AD

Piia on lõpetanud EKA graafilise disaini erialal ja kaitsnud disainijuhtimise magistrikraadi Aalto Ülikoolis. Ta on EKA külalislektor, ADC Eesti juhatuse liige ning Eesti disainerite Facebooki grupi asutaja ja administraator. Piia on varasemalt töötanud ka loovagentuurides Tabasco ja Identity. Ta on tegelenud brändingu ning graafilise- ja pakendidisainiga.


Fotol: Piia Põldmaa


Ionel Lehari, EKA visuaalse kommunikatsiooni erialajuht ja dotsent, Identity loovjuht

Ionel on ligi 20-aastase töökogemusega disainistrateeg ja õppejõud. Ta on kommunikatsioonifirmade gruppi Creative Union kuuluva kontseptuaalse disaini agentuuri Identity loovjuht ja partner.


Fotol: Ionel Lehari


Vestlust juhib ja oma nägemust jagab:

Markko Karu, disainer ja ettevõtja

Markko on 25-aastase kogemusega disainer, kes on õppinud tootedisaini ning töötanud graafilise disainerina, kuid kelle kireks on loogikad ja süsteemid. Viimased 10 aastat on ta põhiasjalikult tegelenud teenuste ja virtuaaltoodete loomisega. Markko on aastate jooksul konsulteerinud üle 200 organisatsiooni visuaalse kommunikatsiooni ja erinevate äriliste väljakutsete lahendamisel. On kaasasutanud kaks disainibürood (Velvet ja Brand Manual) ja kaks iduettevõtet (Qminder ja Hourdini) ning löönud kaasa Eesti disainivaldkonna arengule läbi hariduse ning koolitamise.

Fotol: Markko Karu