Disainijutud: Kirjad ja tüübid
Disainijutud: Kirjad ja tüübid
MILLAL? 11. mai 2023
MIS KELL? 15:00-16:30
KUS? Eesti Disainikeskuse kontoris / Telliskivi 60a/7, 2. korrus (Kivi Paber Käärid peal)
Üritus on tasuta end vajalik on eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud!
Registreeri end Disainijuttudele siin
Seekordsetel Disainijuttudel räägime tüpograafiast. Vaatame näited Eesti disainerite tehtud fontidest, kus ja kuidas neid on kasutatud, kuidas oma fonte turundatakse ja millised valdkonnad ja kliendid neid kasutavad.
Enda töödest räägivad Andree Paat, Aimur Takk ja Anton Koovit. Ülevaate Eesti ajaloolisest kirjakasutusest teeb Ivar Sakk.
Vestlust modereerib Erkki Pung.
Esinejad:
Pildil: Ivar Sakk
Ivar Sakk on graafiline disainer ja disainiajaloolane. Ta on töötanud vabakutselise graafilise disainerina büroodes Graaf, Vaal Disain ja Sakk & Sakk ja õpetanud Eesti Kunstiakadeemias alates 2003. aastast ning olnud ka graafilise disaini osakonna juhataja ja professor (2005-2015). Temalt on ilmunud tüpograafia ajalugu käsitlev raamat "Aa kuni Zz. Tüpograafia ülevaatlik ajalugu" ning artikleid erialastes ajakirjades (TYPO, Kunstiteaduslikke Uurimusi, kunst.ee jm).
Pildil: Tüpokompanii
Tüpokompanii on Tallinnas tegutsev tähedisaini stuudio, mille asutasid 2022. a Andree Paat ja Aimur Takk. Stuudio loob ja avaldab uusi kirjatüüpe, pakub tüpograafilist nõustamist ja erilahendusi alates logodest ja piktogrammidest kuni kliendi jaoks spetsiaalselt loodud kirjaperedeni, korraldab ja viib läbi tähedisaini õpet EKA graafilise disaini osakonnas.
Pildil: Anton Koovit
Anton Koovit tegeleb kirjatüüpide kujundamisega 2005. aastast. 2010 aastal koos Yassin Baggar'iga pani ta aluse kirjafirmale Fatype, mis fontide müügi kõrvalt tegeleb ka tellimuskirjatüüpide kujundamisega. Fatype on teinud kirjatüüpe firmadele Google, Balenciaga, GQ France, ajalehtdele Sirp ja 20 Minuten (Šveits). Antoni kirjatüüpe kasutatakse samuti telekanalites, Berliini metroo siltidel ning ka Eesti passides ja ID-kaardil. Anton on andnud ka loenguid Eesti Kunstiakadeemias ja viinud läbi töötubasid välismaal.