Disainiamps: Tark linn

Disainiamps: Tark linn

Disainiampsud on Eesti Disainikeskuse poolt ellu kutsutud sündmustesari, mis on mõeldud disaineritele. Formaat on lihtne, õhkkond on mitteformaalne ning disaineritel on võimalik kohtuda disainimaastikult väljaspool tegutsevate põnevate inimestega.



Aeg: 16. märts kell 15.30 - 17.00
Kõnelejad: Külle Tärnov ja Silver Sternfeldt
Koht: Eesti Disainikeskuse kontor (Telliskivi 60a/7, 2. korrus)
Sihtgrupp: Disainerid



Sissepääs tasuta ent eelnev registreerimine vajalik, sest kohtade arv on piiratud!


REGISTREERI ENNAST SÜNDMUSELE SIIN


Targa Linna Tippkeskuse eesmärgiks on muuta linnad paremaks elukeskkonnaks inimestele nüüd ja tulevikus arendades teaduspõhiseid uusi lahendusi ja katsetades neid koostöös linnadega.  


16. märtsil Eesti Disainikeskuses tutvustavad Targa Linna Tippkeskuse innovatsioonijuht Külle Tärnov ja ekspert Silver Sternfeldt Targa linna kontseptsiooni ja selle muutumist ajas ning tippkeskuse visiooni. Juttu tuleb praegu valmivatest pilootlahendustest (www.finestcentre.eu/pilotingprogrammes) ning piloodiprogrammi järgmistes voorudes osalemise võimalustest.

Selleks suveks saavad piloteeritud ning hakkavad liikuma laiema juurutamise poole kuus lahendust:

  • Erinevaid liikuvusteenuseid ühendav andmevahetusplatvorm MaaS XT, mida piloteeritakse Tallinna sadamas ja Rae vallas ja kus reisijaid teenindab nõudepõhine isejuhtiv minibuss. Eesmärk on muuta liikumine erinevate vahenditega inimese jaoks lihtsaks ja kergelt kättesaadavaks. Andmevahetusplatvormil toome erinevad transporditeenused ühte kohta ning seeläbi loodame vähendada tulevikus isikliku sõiduauto kasutamise vajadust.
  • Linnas inimeste heaolu objektiivselt mõõta võimaldav lahendus, et planeerimise ja ruumilahenduste otsuste tegemisel ka seda aspekti silmas pidada. Piloodis mõõdeti 5 erinevat elurajooni Narva linnas.
  • GreenTwins, kus on loodud uudseid digitaalseid töövahendeid linnahaljastuse planeerimiseks erinevate osapoolte tõhusas koostöös. Tallinna linna planeerimises saab edaspidi kaasa lüüa neid tööriistu kasutades Avalinnas, mis avab oma uksed tuleva suve hakul.
  • DigiAuditi platvorm, mis võimaldab automaatselt toimuvat hoonete energiakasutuse ja sisekliima analüüsi,  ebakõlade tuvastamist ja hoonete omavahelist võrdlust. Pilootprojektis ühendati interneti asjade platvormiga 45 haridushoonet Tallinnas ja Tartus ning ka kõik TTÜ hooned.
  • Renoveerimisstrateegia tööriist, mis kombineerib rohepöörde ja digipöörde lahendused, et optimeerida vajalikke investeeringuid nende hoonetesse. Pilootprojekt viiakse ellu koos Võru linnavalitsusega sealses kesklinnas.
  • Mikrovõrku ja energiasalvestust juhtiv ning erinevaid energialiike optimeeriv lahendus, mis võimaldab energiat omavahel osta-müüa ning vahetada. Pilootlahendused valmivad Tartu linnas ning Pakri tööstuspargis.