UVKE visuaalne identiteet

Uus vene kultuur Eestis on 2013. aastal asutatud kultuuri ja integratsiooni algatus.

MTÜ sihiks on lähendada omavahel eesti ja vene kogukondi läbi koostööprojektide põnevate vene päritolu kultuuritegelastega nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

AKSK väljakutseks oli luua identiteet, mis kõneleks eesti ja vene kultuuri võimalikust sümbioosist. Kuna tegu on mittetulundusliku ühinguga, peab UVKE disaini rakendamine olema võimalikult taskukohane.Tähtis element UVKE visuaalses identiteedis on muster. Kamuflaaž, mis koosneb Eesti ja Vene lipuvärvidest ehk sini-must-punastest laikudest valgel taustal, räägib soovist kokku sobituda. Hägustatud muster annab edasi lõimumise ideed.
Et hoida kokku tootmiskulusid, võtsime appi DIY meetodi: kasutasime veebilehe jaoks tasuta platvormi Tumblr, mille sisu saab kasutaja ise luua ja muuta ning valmistasime UVKE logoga templi, mille MTÜ liikmed saavad ise pressida trükiste ja dokumentide peale.

Kahe aasta jooksul on UVKE ellu kutsunud kümmekond üritust, sealhulgas näitusi, konserte ja kinoseansse. 2016. aasta kevadel annab MTÜ koostöös Viini plaadifirma Baba Vangaga välja eestivene muusiku Rin La plaadi ning on Daria Melnikova näituse kaaskuraatoriks online-galeriis Konstanet. Osa UVKE edust on ka kohane visuaalne keel.Klient: MTÜ Uus vene kultuur Eestis
uvke.ee

Disainibüroo: AKSK
aksk.ee


graafiline disain