Uksed avas uus disainistuudio Ruum 414

Eesti disainimaastik rikastus hiljuti uue tegija võrra – uksed avas disainistuudio Ruum 414.

Disaineriteduo hiljutistest töödest võib välja tuua Pimedate Ööde filmifestivali näo ning värske elustiili ajakirja Slacker. Varasematest, auhinnatud töödest tõstaks esile Von Krahli teatri 20. juubeli visuaali ning Animated Dreams 2013 festivali äratuntavalt rõõmsat identiteeti.

Kes ja mis on Ruum 414? 

"See on Eesti Kunstiakadeemia, nüüdseks lammutatud maja, graafilise disaini osakonna õppeklass, kus me aastaid tagasi esimest korda kohtusime. Nime valides oli see meie esimene kokkupuude, ajajälg ja süstemaatilise disainiprotsessi alguspunkt." sõnas Jakovski. "Varasem erinev taust võimaldab meil võimendada üksteise tugevaid külgi ja jõuda koos uute tasanditeni" lisas Veisman. Olgugi, et Ruumis 414 võib paikselt leida kahte disainerit, leiab sealt tihti ka programmeerijaid, copywritereid, illustraatoreid kellega koos suuremaid pähkleid puretakse. Vahetu ja aus kontakt kliendiga võimaldab jõuda tugevate ja ajas kestvate lahendusteni.


Ruum414 | Valter Jakovski | Martin Veisman | disainibüroo | graafiline disain | visuaalne identiteet


Martin on loominguline hing, kes otsib värskeid ideid, mida ellu viia ning peab oluliseks tugeva ja arusaadava kommunikatsiooni osatähtsust. Valter on süsteemne – talle meeldib alustada põhjalikust uurimistööst ja analüüsist, millest saab tugev alus lahenduste loomiseks. Hea disainitöö on nagu jalgratas, kus kõik jupid on omal kohal ning täidavad neile omistatud funktsiooni, jäädes sealjuures esteetiliseks ja kauniks.

Vaata lähemalt: ruum414.com 


Ruum 414, Disainibüroo