Tutvu Eesti Disainikeskuse Disainiturg 2019 žüriiliikmetega

Eesti Disainikeskuse Disainiturg toimub 15. detsembril. Žürii otsuse, kes pääsevad sel aastal Disainiturule kauplema, teeme avalikuks 10. oktoobril 2019.Tutvu  žüriiliikmetega!
Liisi Eesmaa on tunnustatud moedisainer ja stilist. Ta on mitmekordne Kuldnõela nominent ja Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna eksperimentaalvormi meistriklassi õppejõud. (Foto autor: Jana Solom)Kadri-Maria Mitt on graafiline disainer ja illustraator, aastast 2010 tegutseva disainistuudio Polaar üks asutajatest. Polaar keskendub peamiselt visuaalsete indentiteetide ja näitusekujunduste väljatöötamisele, kuid on muuhulgas tegelenud ka kangamustrite ja illustratsioonide loomisega. Polaar on hetkel väljatöötamas ka tänavuse Disainituru visuaalset identiteeti. (Foto autor: Maiken Staak)
Kaire Rannik on lõpetanud EKA magistrikraadiga metallikunsti erialal ning õppinud Saksamaal ehtedisaini erialal. Ta on töötanud EKAs nii õppejõuna, kui ka EKA esimese galeristina. Viimased kaheksa aastat on ta olnud iseseisev ehtedisainer ja ettevõtja. Kaire töötab Disainikeskuses ning ta on disainerite suuna juht. (Foto autor: Juta Kübarsepp)Maria Valdma on ehtekunstnik. Maria on kureerinud mitmeid näituseid ning osalenud ise näitustel aastast 1994 nii Eestis kui välismaal, sealhulgas on tal olnud viis isikunäitust. Alates 2006 aastast korraldab ta näitusetegevust Eesti Kunstnike Liidu tarbekunsti - ja disainigaleriis Hop. Hetkel töötab ta ARS Kunstilinnakus kuraatorina. (Foto autor: Jaan Heinmaa)Leena Kuutmaa on skulptor ja keraamik. 1992-2001 õppis ta EKA-s skulptuuri erialal ja magistrantuuris. Enda kohta on ta öelnud nii, et ta mõtleb nagu skulptor, aga töötab nagu keraamik, seega toimetab ta nende kahe valdkonna piiril.

Alates 1994. aastast on ta osalenud üle 50nel rahvusvahelisel ja eestimaisel sümpoosionil, workshopil ja konkursil. Viimane isikunäitus „Tempo“ oli Leenal Hop galeriis 2017. aastal.disainiturg