Tule EDK uue disainiauditi mudeli ja ringdisaini auditi töötuppa

Eesti Disainikeskuse uue disainiauditi mudeli ja ringdisaini auditi töötuba toimub 23. septembril

Kuupäev: 23. september 2019
Kellaaeg: 10:00 – 17:00
Asukoht: Arhitektuurikeskuse Suur Traforuum (Kultuurikatel, Põhja pst 27a)
Hind*: 90 € + km inimese kohta (sisaldab lõunasööki)
* Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetele 75 € + km

REGISTREERI SIIN (Registreerimise tähtaeg on 22.09)

Eesti Disainikeskuse uut ettevõtete disainiauditi mudelit ja ringdisaini auditit tutvustav töötuba on mõeldud nii kogenud disaineritele/ disainijuhtidele, kes soovivad õppida uusi metoodikaid disainiauditi läbiviimiseks kui ka lühema staažiga disaineritele, kes soovivad tulevikus hakata tegelema disainiauditite läbiviimisega. Lisaks tutvustame töötoas ringmajanduse põhimõtteid ning ringdisaini auditi metoodikaid.

Töötoa läbinutele pakub EDK edaspidi võimalust ettevõtete disaini- ja ringdisaini auditite läbiviimist. Alustavatele disainijuhtidele pakub EDK võimalust disainiauditit kogenud disianijuhiga koostöös läbi viia.  

Töötuba viivad läbi Martin Pärn, Ionel Lehari ja Harri Moora.

Töötuba sisaldab järgmiseid teemasid:

- Uue EDK disainiauditi mudeli ja tööriistade tutvustamine;
- Ringmajanduse ja ringdisaini auditi metoodika tuvustamine;
- Disainiauditi ja ringdisainiauditi läbiviimisel ettetulevad võimalikud probleemid
- Kõikidele koolitusel osalejatele saadetakse e-postile nii uue disainiauditi mudeli kui ka ringdisaini auditi materjalid.

Uuendatud Disainiauditi mudel on metoodikate poolest eelmisest põhjalikum ja laiema kandepinnaga ning selgema fookusega. Disainjuhtide senisest paremini standardiseeritud töökorraldus taotleb suuremat objektiivsust ja täpsust. Disainiauditi uut mudelit tutvustavad Martin Pärn ja Ionel Lehari.

Ringdisaini auditi rõhuasetus on tulevikuvõimaluste leidmisel, Me oleme kiiresti jõudmas punkti, kus lineaarne ehk "tooda-kasuta-hülga" majandusmudel pole enam jätkusuutlik. Kliimamuutused toovad ettevõtetele kaasa uusi õiguslikke nõudeid, muutusi tarbijakäitumises ja globaalse toorme kättesaadavuse defitsiidi ning tarbijatele hinnatõuse. Ellujäämiseks on ettevõtjatel vaja kliimamuutustest tingitud võimalusi ära kasutada uute ärimudelite arendamiseks. Võimalusi saab kaardistada ringdisani auditi läbiviimisega, kus märgitakse ära ettevõttes ringdisaini rakendamise võimalused. Ringdisaini auditi metoodikat tutvustab Harri Moora.

Koolitajad:

Harri Moora on SA Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna Keskuse teadur ja keskkonnaekspert.

Martin Pärn on tööstusdisaini eriala magistrikraadiga professionaalne disainer, multidistsiplinaarse disainibüroo Iseasi tegevjuht ja Tallinna Tehnikaülikooli toote- ja teenusesüsteemide disaini professor, kel on pikaajaline kogemus nii disaineri kui koolitajana.

Ionel Lehari on disainer, disainiagentuuri Identidy loovjuht ning ta omab pikaajalist kogemust disainiauditite läbiviimisel. Ühtlasi on ta Eesti Kunstiakadeemias Meediagraafika suunajuht.

 


Ringdisain