Roheline kool DisainikeskusesEelmisel reedel, 12. aprillil, toimus Rohelises kooli programmi raames Disainikeskuses põnev seminar koolinoortele, mis keskendus disainile, ringdisainile ja ringmajandusele. Muuhulgas tutvusime ka CircularClassroom.com õpikeskkonna võimalustega. Osales õpilasi Eesti 7.erinevast koolist koos juhendajatega.Päeva alustas Rohelise Kooli programmi osalejate ettekanded oma kooli tegevustest. Siis Eesti Disainikeskuse projektijuht Kristi loeng disainist, disainikasutamisest, heade ja halvast disainimist. Ringdisani ekspert Mariliis rääkis ringmajandusest ja ringdisainist.


Pärast lõunat mindi Telliskivi Loomelinnaku poodidest ja stuudiotest otsima ringdisaini näiteid RINGBINGO mänguga.

Päeva viimane osa oli pühendatud praktilistele ülesannetele - harjutused “toote anatoomia” ja “elutsükli kaardistus” - praktilised ringdisaini tööriistad circularclassroom.com keskkonnast. EDK juhendaja abiga said osalejad lammutada tavalisi tooteid ja uurida nende komponente, kaardistada toodete elutsüklit, alates toorainete hankimisest kuni uute ringsete lahendusteni.


Kokkuvõttes oli Rohelise kooli üritus suurepärane võimalus õppida tundma disaini, ringdisaini ja ringmajanduse põhimõtteid. Osalejad said praktilisi kogemusi ja inspireerivaid ideid, kuidas luua jätkusuutlikumaid tooteid ja teenuseid.Üritus oli suurepärane näide sellest, kuidas disaini saab kasutada keskkonnaprobleemide lahendamiseks.
Oli inspireeriv näha, kuidas noored inimesed on huvitatud jätkusuutlikkusest ja tahavad luua positiivseid muutusi.
Loodan, et see üritus innustab osalejaid tulevikus oma disainitöös ringdisaini ja ringmajanduse põhimõtteid rakendama.


Circularclassroom.com on nüüd kõigile tasuta kättesaadav eesti keeles! Süsteem-mõtlemist, ringmajandust ja kestlikku tuleviku holistiliselt kajastav õpikeskkond on suurepärane abivahend nende teemade lahtimõtestamiseks. Lisaks lühikestele tabavatele videotele on õpikeskkonna põhiväärtus praktilistes töövihikutes, kust leiab praktilisi harjutusi, mitte ainult koolilastele, keskkonnahoidliku disaini, mõttevisdi, tootearenduse, eluviisi, kodanikuaktivismi juurutamiseks.Lisainfo:
Rohelise kooli veebisait
Ringdisain.ee
Circularclassroom.com/et