R-kioski re-bränding

Tänavustel Disainiauhindadel rebrändingu kulla (disainibüroo Tank) pälvinud R-kioski väljakutse oli muutuda suitsu-, burgeri- ja bussipiletiputkast millekski, mis oleks jätkusuutlikum, inimeste jaoks vajalikum ning R-kioski asukohtadele väärtust loov.   

Muutuste vajaduse tingisid väga konkreetsed nihked regulatsioonides (tasuta ühistransport Tallinnas) ja muutused inimeste tervisehoiakutes (suitsetamisest loobumine, kiirtoidu hülgamine). Loogiline arendus oli muutuda tervist kahjustavast keskkonnast tervist toovaks. Seda nii funktsionaalses kui esteetilises plaanis


Rebrändingu lähtepunktiddeks oli neli lihtsalt asja:

- R-kiosk elab kiirete, mugavate ja avatud lahenduste maailmas;
- Brändi kandvaks motiiviks on sotsiaalsus: see tähendab enne kõike sõbralikku, avatud, suhtlevat ja inimesest hoolivat atmosfääri, kust on - - hea läbi astuda ning kus on meeldiv viibida (soojad toonid, korralik valgus, naturaalsed materjalid);
- R-kioski isikupäraks on ausus ja terviseteadlikkus: see väljendub enne kõike toidu ja selle komponentide valikus ning pakkumise viisis (pildikeel, pakendid, tooteinfo jms).
- R-kioskil on Sinu hea sõbra hääletoon – rõõm jällenägemisest ja mõnus seltskond.

 

R-kioskis endas on 4 põhifookust:

- Toit – nii kohapeal kui kaasa. Toidu osatähtsus impulsina on suurim.
- Kuum jook – iseteenindatav kohv, tee, kakao
- Karastav / värskendav jook – jahutatud vesi, limonaad, mahl jne
- Host – mitte lihtsalt müüja, vaid nõustaja, kes saab vajadusel ostjale appi tulla

 

Rebrändida tuli kogu senine süsteem – logost ja müügigraafikast sisekujunduseni. Lisaks klassikalisele disainile rakendas organisatsioon ka väärtuste ümberkujundamist, mis muudab tarbija jaoks vahetut brändi kogemust teeninduse kontekstis.

 

Disaini põhimõtted, mida rakendati rebrändingus:

Fassaad

tugev kollane aktsent kontrastis tumedama taustaga
võimalikult avatud fassaad, et näeks sisu
akendel / fassaadil graafiline lahendus
huvitavad aktsendid a la neoonkiri

 

Interjöör

põhimassiiv: naturaalne hele puit, heledad pinnad ja tumedad aktsendid
kirkad kollased aktsendid
custom lagi, supergraafika karniisil
keskmisest kõrgem valguse üldtase, neutraalne valgustemperatuur
modulaarsus / mobilaarsus


Interaktsioon

vaba ja casual host
suhtlev ja ostjaga võrdne
väljapanekuga integreeritud ekraanilahendused
rohkem kui lihtsalt digiplakat – interaktsioon


Kommunikatsioon

selge ja kiiresti haaratav, arusaadav
rõõmsameelne, mänguline
pigem graafiline, plakatlik
sõnumit tähtsustav

Projekt valmis tihedas koostöös kliendi, sisekujundajate ja erinevate konsultantidega. Iga osapool esindas mingit kindlat eksperthinnangut, mida juhtis loominguliselt agentuur. Rakendusfaasis võttis projekti juhtimise faasi suures osas üle klient. Agentuur jäi konsulteerivaks osapooleks.

Rebrändingut otsustati rakendada esmalt täiesti uutes asukohtades. Kommunikatsooni standardid laienesid kogu kioskite ketile. Pärast esimest lainet alustatakse vanade kioskite renoveerimist ja ümberkujundamist.

Kõik uue näo ja sisu saanud R-kioskid on ruutmeetri efektiivsuselt edukamad, kui vanad sarnastes asukohtades olevad. Füüsilise rebrändingu protsess on alles alguses, mis ei anna veel võimalust pikaajalisi eduprognoose teha, kuid loodud on kõik eeldused, et enne järsus languses olnud R-kioski kett saab uue jätkusuutliku tõusu osaliseks. Vähemalt tarbijate tagasiside põhjal võib seda kindlalt väita.graafiline disain, Tank