PÖÖRIÖÖ

Ülesandeks oli lansseerida uus, puhas, premiumviin.

Suurimaks väljakutseks oli jääda truuks katuskaubamärgi (Saaremaa Vodka) maalähedasele kõnetoonile kuid andes uuele tootele hoopis kõrgem positsioneering turul. Lisaks, arvestades eelarve võimalusi, pidime leidma tasakaalu unistuste ja reaalselt teostatavata lahenduse vahel. See osa on alati keeruline.

Kuidas jõudsime lõpliku kujunduseni?

Põhjusel, et tegemist oli uue hõbefiltreeritud premiumviinaga tundus hõbeda kui värvi kasutamine disainis möödapääsmatu. Et kindlustada selge erisus ja kõrgem positsioneering võrreldes traditsioonilise Saaremaa Vodkaga, kasutasime Eesti mõistes haruldast otsetrükki pudelile. Eesti legendidest ja jaanipäevatraditsoonidest inspireeritud illustratsioonid said peened ja delikaatsed. Tagamaks nende head väljapaistvust, sai pudel erilise happetöötlusega osaliselt matistatud.Viinale sai nimeks Pööriöö, mis tähendab meie mõistes eelkõige jaaniööd. See on kõige lühem öö aastas, mil läheb vaevu pimedaks ning “Kuu ja Päike ulatavad teineteisele käe”. Sellest inspireeritult on pudelil kaks “esikülge” – Päikese ja Kuuga. Disain pöörleb ümber pudeli nagu Maa ümber Päikese.

Tulemus

Eesmärgiks oli saavutada 5% turuosa ja seda eriti konkurentsitihedas premiumviinade kategoorias. Paljud hiljutised konkurentide katsed siseneda sellesse turusegmenti on luhtunud. Pööriöö aga sai sellega hakkama ja on endiselt kaubamärgina kasvamas.
Klient: ALTIA EESTI
Turule sisenemine 22. aprill 2015

Disainibüroo: Tank
www.tank.eepakendidisain, graafiline disain, Tank