Mantlikollektsioon “Magada tahaks”

Marit Ilisoni mantlikollektsioon “Magada tahaks” on valmistatud vanadest nõukaaegsest värvilistest villatekkidest. Kollektsioon on alates selle eksponeerimisest KAAMOSE näitusel Tallinnas rännanud mööda Euroopat erinevatel näitustel ja festivalidel ning saanud rohkelt positiivset (meedia)kajastust.

Puhta minimalistliku silueti ja säravate tikandilaigukestega mantlitega valiti Ilison Prantsusmaal 29. Hyères`i moe- ja fotograafiafestivali finaali ning 8. mail avatavale ORIGIN PASSION & BELIEFS disainimessile. Itaalias, Vicenzas toimuvat messi korraldab suurim noori talente ja disainereid koondav platvorm Not Just A Label (NJAL) koostöös Fiera di Vicenza messikeskusega. Marit Ilison valiti messil osaleva 100 andekaima disaineri sekka enam kui 15 000 NJAL liikme seast. “Me otsime neid, kes on tõestanud, et suudavad nihutada piire nii disaini, innovatsiooni kui ka materjalikasutuse osas,” lausus messi kuraator, NJAL asutaja Stefan Siegel.

Marit Ilison valiti 2013. aastal ka  veebilehe “THE BEST OF 2013” hulka, tunnustades Ilisoni kui valdkondadeülese lähenemise ja julgete sõnavõttudega disainerit, kellest kuuleb veel palju. „Magada tahaks“ viitab Anton Tšehhovi samanimelisele novellile ja oma igikestvale, ehteestlaslikule unistusele talvisel pimedal ajal sooja teki alla mattuda ja lõpmatuseni magada.

Marit Ilison on kunstnik, vabakutseline moedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kes, tsiteerides Tanel Veenret, “naudib ilmselgelt erandi staatust, hõljudes vabalt eri valdkondade vahel – ta võib nautida ühtviisi nii küpsetamist, rätsepakunsti, ruumiinstallatsioone, musitseerimist kui ka õpetamist.”

Fotode autor Maiken Staak


Noor disainer, Moedisain