Loovagentuur Kiri & Pilt 

Saage tuttavaks loovagentuuriga Kiri & Pilt

Kiri & Pilt tutvustab ennast nii - Iga sõnumi annab valada õigesse vormi. Et õige vorm üles leida, ongi olemas Kiri & Pilt. Pole vahet, kas vajad abi visuaalse identiteedi värskendamisel, reklaammaterjalide loomisel ja logo tegemisel või oled lihtsalt lööva slõugani otsinguil – meie leiame üles õige vormi, nii pildis kui ka kirjas. Saage tuttavaks Brigitta, Birgiti ja Jaanaga.


Mis tüüpi disainialased väljakutsed on valdavalt teie töölaual ehk millega igapäevaselt tegelete?

Eks väljakutseid ole seinast seina, ent peamiselt tegeleme visuaalsete identiteetide loomisega ning tähtsal kohal on kultuuriüritused ja sotsiaalkampaaniad.


Mis on Kiri ja Pilt disainibüroo moto?

Kuna meie töös on oluline koht kultuuri- ja sotsiaalkampaaniatel, tõstame professionaalsuse kõrval esikohale hoolivuse ja eetilisuse.

Mis on teie disainibüroole omane tugevus?

Ühendame loovuse täpsuse ja tehnilise leidlikkusega. Kuna oleme pigem väike büroo, saame endale lubada individuaalset lähenemist. Aga kindlasti on meie trump ka see, et disainitiimi kõrval pakume ka tekstiteenust!


Mida peate enda kõige õnnestunumateks projektiks/projektideks senimaani ja miks? 

Möödunud aasta lõpus tegime sihtasutusele Praxis veebidisaini lehele “Naised poliitikas”. Naiste ja meeste võrdne osalemine poliitilises otsustusprotsessis on demokraatia aluspõhimõte ning aitab tagada, et otsused vastaksid ühiskonna tegelikele vajadustele. Disainisime Praxisega ja Akkadianiga koostöös veebilehe nõuannetega naistele, kes kaaluvad poliitikasse minemist. Lisaks sisaldab veebileht soovitusi erakondadele toetamaks naisliikmeid ning ajakirjanikele kes poliitikuid meedias kajastavad.


Väga huvitavaks osutus ka AS Ekspress Meediale tehtud töö, mis hõlmas ajakirja Eesti Naise visuaalse identiteedi kaasajastamine. Ajakirja Eesti Naine brändikeel oli vananenud ning selle turundusmaterjalidel puudus ühtne käekiri. Uuendasime visuaalset identiteeti ning töötasime välja moodsa pildikeele ja läbiva brändielemendi, mis tugineb Eesti Naise logo N-tähele. Reklaamide pildikeeles tõstsime fookusesse Eesti Naise lugejaskonna, tuues välja ühiskonnas alaesindatud, ent olulise rühma – vanemaealise naise.

Samuti lõime MTÜ Eesti Pagulasabi sotsiaalsele ettevõttele Siin & Sääl visuaalse identiteedi ja tegime veebidisaini. Siin & Sääl pakub pagulastele ja rändetaustaga inimestele võimalust alustada ettevõtlusega Eestis. Eesmärk oli pagulastele rohkem subjektsust anda ja inimestele lähemale tuua, sest sageli kipub ununema, et tegemist pole vaid põgenikega, vaid ka oma ala spetsialistidega. Seetõttu rõhutab visuaalne lahendus värvikeeles professionaalsust, aga graafilises lahenduses ka mängulisust.
Mis teid inspireerib, kust ammutate igapäevaselt inspiratsiooni?

Inspiratsiooni leiab absoluutselt kõikjalt, mõnikord piisab kas või sellest, et vaadata aknast õue. Inspireerivad meid huvitavad inimesed ja olukorrad ning ebatavalised vaatenurgad.


Milline on teie põhiline kliendiprofiil?

Kultuuri- ja sotsiaalvadkonna institutsioonid, samut inimõiguste ja huvikaitseorganisatsioonid.


Milline on tööprotsess kliendiga, sellest hetkest alates kui klient uksest sisse astub?

Esimene asi on mõista algusest peale võimalikult hästi kliendi soove ja töö eesmärki. See loob aluse koostöö võimalikult ladusale kulgemisele.


Milliseid kliente sooviksite tulevikus enda juures rohkem näha, milliseid töid, mis valdkonnas tahaksite lisaks teha?

Tahame jätkata kultuuri- ja sotsiaalvaldkonna klientidega, mh inimõiguste ja huvikaitse valdkonnas.


Mis on teie ambitsioon, kus näete end viie aasta pärast?

Tegemas sarnase profiiliga töid, mida praegugi, aga suurema rahvusvahelise klientuuriga.


Mis on see üks asi, mis peab alati teie kontoris/tööruumis olemas olema, mis annab selle õige tunde?

Piiramatus koguses teed ja kohvi.


//


Kiri & Pilt kuulub Eesti Disainibüroode võrgustikku, kuhu hetkel kuulub 50 disainibürood/disainistuudiot. Võrgustiku andmebaasiga saab tutvuda siin.

Autor: Martina TrambergDisainibüroo, Disainibüroode võrgustik