Identity võitis UNESCO rahvusvahelise konkursi

“Identity raaliti välja siis, kui otsiti agentuure Balti riikidest. Silma jäime eelkõige tänu meie tööle Eesti Euroopa Liidu eesistumise CVI väljatöötamisel,” kommenteeris Identity loovjuht Ionel Lehari.

UNESCO korraldas hiljuti rahvusvahelise, suunatud ja ühevoorulise konkursi Marine Spatial Planning Global logo ja CVI väljatöötamiseks vajaliku partneri leidmiseks. Konkursi võitis Eesti brändinguagentuur Identity. Lähemalt räägib Identity loovjuht Ionel Lehari.


Marine Spatial Planning Global ehk MSPglobal on 36 kuud kestev UNESCO ja Euroopa komisjoni rahvusvaheline ühisprogramm kogumaksumusega 1,75 miljonit eurot. Eesmärgiks on ökosüsteemidest lähtuv jätkusuutlik, piirideülene ja integreeritud ookeanide majandamine.

“Identity raaliti välja siis, kui otsiti agentuure Balti riikidest. Silma jäime eelkõige tänu meie tööle Eesti Euroopa Liidu eesistumise CVI väljatöötamisel,” kommenteeris Identity loovjuht Ionel Lehari.

“Kutse osalemiseks tuli meile e-mailile ning vajalik oli esitada põhjalik portfoolio UNESCO projektiplaanile ja etteantud eelrvele (17 000 €). Töö esitamise tähtajaks oli 6. jaanuar 2019 ja võitjaks kuulutati meid juba kahe nädala pärast. Kaalukeeleks sai UNESCO sõnutsi meie büroo hea käekiri, üldine kõrge kvaliteet ning suur kogemus avaliku sektori ja sotsiaalsete projektidegaga (Shanghai EXPO, Euroopa Kultuuripealinn 2011, Erinevus Rikastab, Merekultuuriaasta, Kunstiaasta, Kultuuripärandiaasta jt),” kirjeldas Ionel, kuidas varasem silmapaistev töö ise agentuuri eest rääkis.

“Konkursikutses oli nõutud kolm ideekontseptsiooni ettepanekut. Kuna teema ise on mulle hingelähedane ja ma tahtsin anda kõigile Identity disaineritele võimaluse, tegime Identity’s sisemise konkursi, tänu millele sai ettepanekuid kokku kümme. Võitis disainer Maret Põldre kontseptsioon "Connected Seas"," rääkis Ionel.

11. veebruaril käis Ionel Pariisis UNESCO peakorteris MSPglobal projekti lansseerimisüritusel visuaalset identiteeti ja logo esitlemas, kus teda võõrustasid MSPglobali hispaanlasest projektijuht Alejandro Iglesias Campos ja tema abiline Aya Khalil.

“Esitlus võeti vastu hästi, aplausiga,” rõõmustas Ionel ja lisas: “Üritust kanti üle ka UNESCO webcasti kaudu. Enne mind esinesid avasõnadega UNESCO asedirektor Vladimir Ryabinin ning OECD ja UNESCO Euroopa delegatsiooni juht Rupert Schlegelmilch. Kokku oligi esinejaid kolm, osalejaid oli üritusel umbes 150, kõik tippametnikud ja -spetsialistid üle maailma.”

“Mina rääkisin logo ja identiteedi ideest ja loomisest ning natuke ka sellest, kuidas ma lapsena Muhus põhjaõngi lasin ning kuidas see mu suhet merega mõjutas. Seda juttu kuulasid muidugi kõik suurte silmadega, sest seal üldjuhul isiklikke asju ei räägita,” muigas Ionel.

Identity