Elektrooniline parkimiskell

Eestis välja töötatud uudsele elektroonikaseadmele oli vaja disainida korpus.

Antud toode on eriline selle poolest, et ei vaja juhtmega ühendamist. Elektrooniline sensor tuvastab mootori seiskamise aja ning kuvab seejärel selle ekraanil.


Disainiprotsessi puhul tehti tihedat koostööd elektroonilise osa loojatega. Paika oli vaja panna display mõõtmed, patarei suurus ja paigutus. Üks eesmärkidest oli see, et toode sobiks kõikidesse autodesse ning et see ei segaks juhi vaatevälja. Elektrooniliste komponentide paigutus trükiplaadil sündis disainifirma ja elektroonikute koostöö tulemusena.


Kuna kavandatavad tootmismahud olid alguses väiksed, oli oluline see, et tootmine ei vajaks väga suurt alginvesteeringut. Parkimiskella juures on vaid üks survevalu vormiga toodetav detail. Esipaneel ja patarei kate on laseriga plexiklaasist välja lõigatud. Edasiseks arenduseks saab lihtsalt luua uusi graafilisi kujundusi esipaneelil.Hetkel tegeletakse elektroonilise parkimiskella ekspordiga.“Meie kui alustava ettevõtte jaoks olid olulised madalad tootmise alustamise kulud – loodud disainilahendus võttis seda arvesse ning tänu vajalike valuvormide koguse miinimumini viimisele oli tootmise alustamine meile lihtsam”
- Märt Pikkan,  Tegume OÜ

Klient: Tegume OÜ
2011

Disainibüroo: Taikonaut
www.taikonaut.eeTootedisain